MHP'den Uygur Türkleri açıklaması

MHP'den Uygur Türkleri açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Uygur Türkleri'ne yapılan baskı politikalarını kınadı.

 Meclis Genel Kurulunda konuşma yapan Taytak şunları söyledi: “16 Kasım 2019 da New York Times Gazetesi, Çin komünist Partisi’nin Uygur Türklerine uyguladıkları baskı politikasını, belgelerle sızdırmıştır.

Bu Amerikan gazetesinin sağduyusu acaba yeni bir proje midir? Her fırsatta Türk’e düşman olanlar ne oldu da bu zulmü belgelediler? Çin eğitim merkezi adı altında toplama kamplarında tutulan Türk’lere tecavüz, işkence, psikolojik baskı yapılmakta, Yapılan bu baskılara, caniliklere dünya gözlerini kapatmaktadır. Akif’in dizelerinde söylediği gibi “ey Müslüman neden sesin duyulmuyor Türkmen Türk diye mi ümmetten sayılmıyor”.
Türk milletinden elini çekmek istemeyenler, her zaman olduğunu gibi Türk’ün tokadını enselerinde hissedeceklerdir. Büyük turan coğrafyasında gerçekleşen her şey bizim ilgi alanımız, can damarımızdır. Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur.”


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.