MHP’li Akçay: İşbirliklerini Gizlemek İsteyenler MHP’ye Saldırıyor

MHP’li Akçay: İşbirliklerini Gizlemek İsteyenler MHP’ye Saldırıyor

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, FE TÖ darbe girişimine karşı ilk açıklamayı yapan ve direnişi başlatan Liderin Bahçeli olduğunu söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye FETÖ’nün siyasi ayağı ve 15 Temmuz gecesiyle ilgili sözler sarfetmesine tepki göstererek, MHP Lideri Bahçeli’nin FETÖ konusunda ilk uyarıyı yapan, 15 Temmuz darbe girişiminde ilk açıklamayı yapan ve darbe girişimine karşı direnişi başlatan Lider olduğunu söyledi.

FETÖ KONUSUNDA İLK UYARAN VE DARBEYE KARŞI DİRENİŞİ BAŞLATAN BAHÇELİ’DİR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”FETÖ terör örgütü konusunda ilk uyarıyı yapan ve bu terör örgütüne karşı mücadeleyi başlatan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’dir. FETÖ terör örgütü 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunduğunda ilk açıklama yapan, darbeye karşı direnişi başlatan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’dir. Liderimiz FETÖ terör örgütüne karşı tepkisini ortaya koyup “ FETÖ terör örgütünün faaliyetleri durdurulsun ” derken FETÖ’nün kumpasıyla 22 Mayıs 2010’da CHP’nin başına geçen Kılıçdaroğlu FETÖ terör örgütüne güzellemeler yapıyordu.” dedi.

İŞBİRLİKLERİNİ GİZLEMEK İÇİN MHP’YE SALDIRIYORLAR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP-FETÖ işbirliği ayan beyan ortadadır. MHP’ye düşmanlıkta sınır tanımayan CHP sözcüsü CHP-FETÖ işbirliğini gizlemek için MHP’ye saldırmakta, Liderimizin 15 Temmuz’da iç savaş ve kaosa yönelik uyarılarını eleştirmeye çalışmaktadır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbe gecesi dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ı arayıp “ Bu bir kalkışma hareketidir, kabul edilemez, hükümetin yanındayız ” diyen ve ilk açıklamayı yaparak darbeye karşı direnişi başlatırken Kılıçdaroğlu neredeydi? Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli 15 Temmuz gecesi “ darbenin ilk hedeflerinden biri de TBMM olacaktır, Ankara’daki tüm milletvekillerimiz TBMM’ye gitsinler, TBMM’yi açıp darbeye karşı açıklama yapın.” derken Kılıçdaroğlu ne yapıyordu?” dedi.

DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI …

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP’li Özel “Darbe girişimi başarılı olsaydı Kılıçdaroğlu ya idam edilir ya da hapse atılırdı” demiş. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ terör örgütü bağlantılı 6 danışmanı 15 Temmuz darbe girişiminin neresindedir? FETÖ’cü danışmanlar darbe sonrası Kılıçdaroğlu’na bir görev düşünmüş müdür? “Darbe girişiminde tankın önüne ilk ben çıkarım”diyen Kılıçdaroğlu’nun tankların arasından nasıl geçtiğini gördük. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz 23:17’de İstanbul Atatürk Hava Limanı VIP’e geliyor, tanklar 23:23’te VIP’in önünden ayrılıyor. Kılıçdaroğlu elini kolunu sallayarak çıkıyor.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.