MHP'li Aycan: Yabancı Gelin Açıklaması

MHP'li Aycan: Yabancı Gelin Açıklaması

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Türkiye'de yabancı gelin sayısının artmasının sosyolojik bir hadise olarak araştırılması gerektiğini söyledi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de yabancı gelin sayısının artmasının sosyolojik bir hadise olarak araştırılması gerektiğini, evliliklerin azaldığı bir dönemde boşanmaların artmasının bir sorun teşkil ettiğini ve boşanmaların artmasından dolayı toplumsal sorunların da arttığını söyledi.

TÜRKİYE'DE YABANCI GELİN SAYISI ARTTI

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ''TÜİK, 2019 yılı evlenmelerinin yüzde 2,3 azalarak 541 bine indiği, boşanma sayısının ise yüzde 8 artarak 155 bin olarak gerçekleştiğini açıkladı. Evlenme sayılarına bakıldığında önemli bir sorun, yabancı gelin sayısının çok artmasıdır. Bu durum, üzerinde konuşulması gereken sosyolojik bir hadisedir.'' dedi. 

BOŞANMALARIN ARTMASI TOPLUMSAL SORUNLARIN ARTMASINA NEDEN OLUYOR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, aile yapısındaki esas sorunun boşanmalar olduğuna dikkat çekerek, ''Boşanmalar artmaya devam etmektedir. Bu da yeni sorunlar, kavgalar demektir. Kavga, sadece boşanan kişiler arasında kalmamakta, ailelere yansımakta, aileler arasındaki kavgaya, toplumsal kavgaya hatta cinayetlere sebep olmaktadır. 2 milyon kişi arasında boşanma davaları olduğu ve bu davaların yıllarca sürdüğü belirtilmektedir. Boşanan çiftlerin çocukları varsa durum daha da karışık hâle gelmektedir. Velayet, çocuk icrası kavgası daha da büyümektedir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.