MHP'li Başkanlardan Bahçeli'ye Destek Açıklaması

MHP'li Başkanlardan Bahçeli'ye Destek Açıklaması

Manisa Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün MHP lideri Devlet Bahçeli'ye desteğini açıkladı.

İŞTE BAŞKAN CENGİZ ERGÜN'ÜN AÇIKLAMASI:

 

SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ DR. DEVLET BAHÇELİ BEY’İN ÇİZGİSİ, BİZİM ÇİZGİMİZDİR.

2009 yılında ‘Manisa Değişiyor’ sloganıyla çıktığımız bu kutlu yolda 8 yılı geride bırakırken, emin adımlarla geleceğin Manisa’sını inşa ediyor olmanın mutluluğuyla değerli hemşerilerimizin karşısındayız. 
Geride bıraktığımız 8 yılda Manisa’mıza kazandırdığımız eserler, yaptığımız yatırımlar ve ortaya koyduğumuz projeler, Manisa halkının takdiri ve bağımsız araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmalar sonucunda bizlerin ne kadar doğru işleri orta koyduğunun adeta birer ispatı olmuştur.
Bildiğiniz gibi 2014 yılında değişen ve gelişen Manisa’mız, Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi oldu. 350 binlik nüfusa hizmet verirken, Manisa’mızın büyükşehir olmasıyla bir anda 1 milyon 400 bin vatandaşımıza hizmet vermek durumunda kaldık. 
Tabi yasa çıkmıştı, Manisa büyükşehir olmuştu ancak yasanın altını doldurma görevi bizlere kalmıştı. 2014-2015 dönemi ilçelerimizde koordinasyon merkezleri kurulması, kadro atamalarının yapılması, bina sorunlarının ortadan kaldırılması, ilçe belediyeleriyle görev yetki ve sorumluluk alanlarının belirlenmesi gibi onlarca kalemde yapılanma sürecini, vatandaşlarımıza sancısını yaşatmadan tamamladık. 
Değerli Hemşerilerim,
Turgutlu, Salihli, Selendi, Kula, Sarıgöl ve Alaşehir Belediyelerimizin değerli başkanlarıyla geride kalan yaklaşık 3 yıllık sürede uyum içerisinde çalışarak, siyasi kaygılardan uzak ve halkımıza hizmet aşkıyla hareket ederek çok sayıda projeyi hayata geçirdik. 
Tabi 17 ilçemizde yıllardır hizmete hasret kalan tüm bölgelere ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız bu güzel çalışmalar ilk olarak Hayat İçin Su Derneği tarafından Türkiye’nin en fazla altyapı yatırımı yapan belediyesi ödülüyle bizlere ödül olarak döndü. 
Ardından İmar ve Yapı Derneği tarafından yapılan araştırmada bütçesinden yatırımlara en çok pay ayıran büyükşehir belediyeleri arasında 1’inci Manisa Büyükşehir Belediyesi oldu.

Son olarak da Gezici Araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırmada 2016 yılında 30 büyükşehir belediyesi arasında Manisalıların teveccühleriyle şahsım 2’nci sırada yer aldı. Bu gurur hepimizin. Sadece şahsım değil, tüm başkanlarımla ve çalışanlarımızla birlikte bunu başardık. 
Gösterdiğimiz bu birlik ve beraberlikle hizmet aşkıyla Manisa’mıza daha yapacak çok işimiz var. Benim dileğim, Cenab-ı Allah bu güzel birlik ve beraberliğimizi bozmasın. 2017 yılında da yine dev projelerle halkımızın karşısına çıkacağız. 
5 ilçemize kavşak projelerinin Allah nasip ederse temellerini bu yıl içinde atmış olacağız. Uzunburun’da yapımı devam eden ve Manisa genelinin çöp sorununu tarihe gömecek olan Modern Katı Atık Bertaraf Tesislerimizin de inşallah birinci kısım açılışını yapacağız. Kısaca çok çalışacağız. 
Değerli Belediye Başkanı arkadaşlarımla hemşerilerimizin yüzünü güldürecek projeleri birer birer hayata geçireceğiz. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisinden seçilen belediye başkanları olarak, Genel Merkezimizin ve Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’in çizgisi, bizim çizgimizdir. 
Biz büyük bir aileyiz. Bizi izlemeye devam edin diyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum
.

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.