MHP'li Büyükataman: Bunlara Tahammülümüz Yoktur!

MHP'li Büyükataman: Bunlara Tahammülümüz Yoktur!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Peşmergebaşı Barzani’nin Türkiye ziyareti ve Vatan Gazetesi Yazarı Okay Gönensin’in ithamlarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Peşmergebaşı Barzani’nin Türkiye ziyaretini değerlendirdi . Ayrıca Vatan Gazetesi Yazarı Okay Gönensin’in ithamlarına cevap verdi.

Türk milletinin tarih sahnesine çıktığından bu güne kadar pek çok badireler atlattığını ve bunların pek çoğundan büyük yaralar almadan çıktığını belirten Büyükataman; Türk Milletinin iyilik yaptığı, kardeş gibi gördüğü milletlerin belli dönemlerde ihanetlerine uğramış, emperyalist İslam düşmanı devletlerle işbirliği içerisinde isyan eden en yakınlarının bu ihanetleriyle çok acı günler geçirdiğini, Uzun dönemler boyunca hain ve gafil yöneticilerin idaresi altında eski muzaffer günlerine hasret bir şekilde yaşadığını ifade etti.

İsmet Büyükataman yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Hatırlanacağı gibi; 29 Ekim 2014 tarihinde, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 91. yılında, bu coğrafyada Selçukluların, Osmanlıların mirasını devralarak, ateş çemberinin içerisinden çıkılarak kurulmuş olan Türk devleti en acı, en kara günlerinden birisini yaşamıştı. Ülkemizin bir kısmını kopartmaya, milletimizi ayrıştırmaya yeminli çapulcular; bölücü kardeşlerinin büyük karşılama törenleri ve sevgi gösterileri eşliğinde topraklarımızdan geçmişti." diyerek, Peşmerge başı Barzani'nin türkiye ziyaretlerini şöyle değerlendirdi:

26-27 Şubat’ta da peşmerge başı Barzani önce İstanbul’a gelerek Mabeyn Köşkü’nde Cumhurbaşkanıyla, sonra da Ankara’da Başbakanla görüşmüştür. Bir paçavra da Türk bayrağına eş tutularak yan yana asılmıştır. Bu olaya en sert tepkiyi tabidir ki Milliyetçi Hareket Partisi vermiştir. Genel Başkanımız TBMM Grup Toplantımızda; “Bizim Barzani’nin bayrağını vatan semalarında, Başbakanlık odalarında görmeye tahammülümüz kesinlikle yoktur.” demiştir.

Her ne hikmetse bu söz Vatan Gazetesi Yazarı Okay Gönensin’i rahatsız etmiş, Sayın Genel Başkanımızı “Kürt Karşıtlığından beslenmekle” itham etmiştir. Öncelikle yazar müsveddesi olan bu zata şunu hatırlatmak gerekir: Devlet Bahçeli’nin Kürt karşıtlığından beslendiğini iddia etmek için ebleh olmak yetmez, ayrıca ileri derecede bir geri zekâya sahip olmak gerekir ki, yazısından anladığımız kadarıyla bu haslet kendisinde ziyadesiyle mevcuttur.

Biz Milliyetçi Hareket olarak her zaman şunu savunduk; Kürt kökenli kardeşlerimizi sorun olarak gören değerlendirme ve tespitlere şiddetle karşıyız, karşı durmaya devam edeceğiz. Kürtler ile Türkler ayrı değerlendirilemez, bir bütündür, kardeştir. Kürtler, Türk Milletinin kıymetli bir parçasıdır.  Unutuyorlar ki bu topraklarda son sözü daima Türk milleti söyler. Yunanlıları topraklarımıza saldırtarak mahvolmalarına sebep olan İngilizler gibi Amerikalılar da aslında Kürtlerin mezarını kazmaktadır. Coğrafyanın işbirlikçisi, emperyalistlerin köpeği durumuna bilerek düşürülenler yarın kendilerine sahip çıkılmayacağını görmelidir. Şerif Hüseyin örneği bölge olarak da, tarih olarak da çok uzak değildir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.