MHP’li Erhan Usta ‘Adalet istiyorsak Türkiye güçlü olmalı’

MHP’li Erhan Usta ‘Adalet istiyorsak Türkiye güçlü olmalı’

İdlib’deki kimyasal saldırıya ilişkin konuşan MHP’li Erhan Usta “Dünya seyirci. Etrafımızda adalet istiyorsak, Türkiye’yi güçlü kılmamız lazım” dedi

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, İdlib’deki kimyasal silah saldırısına ilişkin, “Yüzlerce defa bu şekilde gaz kullanımı söz konusu oldu. Dünya seyirci maalesef. O yüzden Türkiye güçlü olmalı. Etrafımızda adalet istiyorsak, Türkiye’yi daha güçlü kılmamız lazım. Bütün gayretlerimiz de Türkiye’nin daha güçlü olması içindir” dedi. 

Usta, MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 20. yılı dolayısıyla Samsun Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nca Gazi Caddesi’nde düzenlenen “Başbuğ Alparslan Türkeş” sergisini ziyaret etti.
Ülke ve millet olarak Türkeş’e minnet borçlu olduklarını vurgulayan  Usta, “En sıkıntılı zamanlarında ülkenin önünü açmak için her türlü fedakarlığı göstermekte hiç çekinmemiştir. Aslında bir siyaset adamı gibi bu anlamda hareket  etmemiştir. Onun bir tek sevdası vardı, o da Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesini aşmasıydı. O sevda için bütün hayatını vakfetmiştir. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.
Bilgi kirliliği
Halk oylamasına yönelik de değerlendirmede bulunan Usta, artık son  kulvara gelindiğini, yaşanan bilgi kirliliğinin giderilmesi gerektiğine işaret etti. Milletin ferasetine güvendiklerini kaydeden Usta, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sabahtan akşama kadar milletimizi bilgilendirmeye yönelik toplantılar yapıyoruz. Milletimiz en doğru kararı verecektir. İnşallah kararın ‘evet’ yönünde çıkacağından hiçbir endişem yok ancak sonuç ne olursa olsun, vatandaşlarımız hangi tercihte bulunursa bulunsun, herkes bizim vatandaşımızdır. Herkes bu milletin şerefli bir üyesidir. Birlik ve beraberliğe bu kadar çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde referandum sonucunun birlik ve beraberliğimizi bozucu etki yaratmaması lazım.”
Bozkurt’a yanıt
Usta, bir gazetecinin, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un sözleriyle ilgili değerlendirmesini sorması üzerine, kutuplaşmadan yana olmadıklarını, birlik ve beraberliğin güçlenmesi için çaba harcadıklarını belirtti.  Sloganlarla veya abartılı şekilde, “Bunun sonucu şuraya gidecek, bunun  sonucu buraya gidecek” türü açıklamaların doğru olmadığını savunan Usta, “CHP’li o milletvekilinin ‘denize dökme’ ifadesi son derece yanlış bir ifadedir. Hiçbir  şekilde kabul edilemez ama sürekli bunu gündemde tutarak, siyaset yapmak da doğru bir şey değil. Bu tür ifadelerden herkesin kaçınması lazım. Hoşgörü içinde, birlik beraberlik içinde Türkiye’nin bu süreci atlatması lazım” diye konuştu. 

Alparslan Türkeş için helva dağıtıldı

Burdur Ülkü Ocakları ve TÜRKAV Burdur Şubesi tarafından Alparslan Türkeş’in ölümünün 20’nci yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda helva dağıtıldı. Programa MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, Türk Ocakları Burdur Şubesi Başkanı Ayhan Mete, TÜRKAV Şube Başkanı Rıfat Ayar ve partililer katıldı. Programda Kuran okundu ve dua edildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.