MHP'li Erhan Usta: Atatürk'e yapılan hakaret kabul edilemez!

MHP'li Erhan Usta: Atatürk'e yapılan hakaret kabul edilemez!

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meclis Genel Kurulunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Meclis Genel Kurulunda Trump’ın YPG'ye ağır makinalı tüfek ve zırhlı araç yardımını onaylamasını değerlendirerek; “Bu, bizim açımızdan hiçbir şekilde kabul edilemez, müttefik hukukuyla da bağdaşmayacak bir durumdur. Türkiye'nin ve bölgenin güvenliğini olumsuz etkileyecek bir durumdur. Buradaki yanlışlık Amerika Birleşik Devletleri'nin Rakka operasyonunu YPG'yle birlikte yapmasındadır. Bu anlayış, Suriye'de sorunların çözümünü zorlaştıracaktır, kolaylaştırmayacaktır.” dedi.

Erhan Usta, "Bu, bizim açımızdan hiçbir şekilde kabul edilemez, müttefik hukukuyla da bağdaşmayacak bir durumdur. Türkiye'nin ve bölgenin güvenliğini olumsuz etkileyecek bir haldir. Buradaki yanlışlık Amerika Birleşik Devletleri'nin Rakka operasyonunu YPG'yle birlikte yapmasındadır." diyerek, bu anlayışın Suriye'de sorunların çözümünü zorlaştıracağını söyledi.

ATATÜRK'E YAPILAN HAKARET...

Atatürk’e yapılan hakareti kınayan Erhan Usta; “Birkaç gün önce bir özel televizyon kanalında cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili hakaret içeren ve tarihî gerçeklerle bağdaşmayan bir kısım değerlendirmeler yapıldığını, Bunları kabul edilemez bulduklarını ve kınadıklarını belirterek; "Burada Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili iki tane soruşturma başlatmış olması son derece memnuniyet vericidir. Ortak değerlerimize sahip çıkmak durumundayız. Medyanın da sorumlu hareket etme yükümlülüğü vardır. RTÜK'ün de bu tür gerçek dışı beyanlara fırsat vermemesini temenni ediyoruz” diye kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.