MHP'li Erhan Usta: "Devletimizin İtibarı Zedelenmemeli"

MHP'li Erhan Usta: "Devletimizin İtibarı Zedelenmemeli"

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ErhanUsta, Hollanda, Almanya ve Avusturya’nın Türk Bakanlara toplantı izni vermemesini değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi  Grup Başkanvekili ErhanUsta, Hollanda, Almanya ve Avusturya’nın Türk Bakanlara toplantı izni vermemesini değerlendirerek; tehditler savurarak, önüne gelene posta koyarak Devletimizin itibarını zedelememek gerektiğini kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisi  Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Sosyal medya platformu üzerinden yayınladığı mesajda; Hollanda, Almanya ve Avusturya’nın Türk Bakanlara toplantı izni vermemesini antidemokratik olduğunu, gayri insani ve dostluk ilişkisiyle bağdaşmaz bulduğunu ifade etti.

 
Erhan Usta; “Sonuç alınamayacak gerginlikler yaratarak, tehditler savurarak, önüne gelene posta koyarak Devletimizin itibarını zedelememek gerekir.”dedi.

 
Erhan Usta; “Dışişleri Bakanımızın diplomatik lisandan uzak değerlendirmeler yapmasını ve kişisel kaprislerle hareket etmesini de doğru bulmuyorum.” İfadelerini kullanarak; “Etrafa posta koyduktan sonra yaptırımlara maruz kalınca bin kere özür dilemek Türk milletini rencide eder.  Ülkeyi yönetenlere tavsiyem, hesabı iyi yapıp koparamayacakları şeye uzanmamalarıdır. Tutarlı ve dengeli bir siyaset izleyerek, yaptırım gücü yüksek bir ülke inşa etmek zorundayız.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.