MHP'li Feti Yıldız'dan Kuran-ı Kerimi hedef alan Baro Yönetimi ayar

MHP'li Feti Yıldız'dan Kuran-ı Kerimi hedef alan Baro Yönetimi ayar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, İslam'ı hedef alan Baro Yönetimi tartışmasında sorunun çözümüne ilişkin önerilerde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Cuma hutbesinde lutilik, zina ve eşcinsellik konularında İslam'ın hükümlerini hatırlatması üzerine, Kuran-ı Kerimi hedef alan Ankara Barosu'nun tavırları Barolarda yönetim tartışmasının başlamasına neden olduğundan dolayı konuyu TBMM gündemine taşıma sinyali vererek, sorunun çözümüne ilişkin önerilerde bulundu.

BARO YÖNETİMİNDE TEMSİLDE ADALETİN SAĞLANMASI GEREKİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Barolar, kuruluş amaçlarına aykırı olarak sanki siyasi parti gibi yada siyasi partinin il başkanı gibi hareket etmektedir. Barolar mevcut yapısıyla mesleğin sorunlarına çözüm bulmaktan hayli uzaktadır. Temsilde adaleti sağlamak için; TBB’nin 561 olan delege sayısının 418’e, İstanbul Barosu’nun delege sayısının 138’den 50’ye, Ankara Barosu’nun 57’den 21’e çekilmesi, hakkaniyete uygun olduğu gibi Baroları içine düştüğü siyasi taassuptan kurtarabilir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.