• BIST 104.042
 • Altın 230,172
 • Dolar 5,4690
 • Euro 6,2097
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 19 °C
 • Yozgat 16 °C
 • İzmir 19 °C
 • Adana 23 °C
 • Bursa 16 °C

MHP’li Karakaya’dan ‘Eğitim modeli’ mesajı

MHP’li Karakaya’dan ‘Eğitim modeli’ mesajı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; Öğretmenler Günü ve Başbuğ Türkeş’in 100. doğum yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Atatürk; Cumhuriyeti, Türk Milletinin ve Türk Devletinin bekasını koruma görevini gençliğe emanet etti. Gençliği de öğretmenlerimize emanet etti.”

--“Başbuğ Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği gençler hiçbir zaman milletin siyasal örgütü olan devletine baş kaldırmamışlardır. Tam aksine; devlet-millet düşmanı hainlerin karşısında göğüslerini siper etmişlerdir.”

--“Milli bekamızı doğrudan etkileyen eğitim sisteminin devlete hasım değil hısım yetiştiren bir model üzerinde yoğunlaşması ihtiyacı fark edilmelidir. Bu ihtiyacı hisseden ve bugüne kadar vatana-millete hayırlı gençler yetiştiren tüm öğretmenlerimize minnettarız. Öğretmenlerimize mutlaka sahip çıkmalı, onların her türlü sorunlarına çözüm bulmalıyız.”

ÜLKÜCÜMEDYA/ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; “Atatürk’ün Cumhuriyeti ve devletin bekasını koruma görevini gençliğe emanet ettiğini, Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği gençliğin ise Türkiye’yi uçurumdan kurtardığını söyledi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE TÜRKEŞ’İN 100. DOĞUM YIL DÖNÜMÜ

Mevlüt Karakaya, “Öğretmenler Günü” ve MHP’nin Kurucu Lideri Başbuğ merhum Alparslan Türkeş’in doğumunun 100. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karakaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında zatıalilerine tevdi edilen ‘Başöğretmenlik’ unvanını kabul ettiği günün 89. yıl dönümünü dolayısıyla 1981’de ihdas edilen ‘Öğretmenler Günü’nü gururla idrak ediyor, mutlulukla kutluyoruz. Gerçek bir Türk milliyetçisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletini çok seven, Türk gençliğine çok önem veren ve onlara güvenen bir liderdi. Bu yüzden Cumhuriyeti, Türk Milletinin ve Türk Devletinin bekasını koruma görevini gençliğe emanet etti. Gençliği de öğretmenlerimize emanet etti.”

12 EYLÜL ÖNCESİ VE FETÖ GERÇEĞİ

Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ şeklindeki veciz sözünü hatırlatan ve öğretmenlik kurumunun önemine atıf yapan Karakaya, “Öğretmenlik o kadar önemli ki, asla ihmal edilemez bir değere sahiptir. Öğretmen isterse devlet-millet düşmanı bir nesil yetiştirir isterse devleti-milleti için can veren bir gençlik yetiştirir. İki zıt kutupta yaşanan bu gerçeği 12 Eylül 1980 öncesinde de, sonrasında da gördük. Sözde bir imamın elinde yetişen ve devletin en mahrem yerlerine sızan FETÖ’cü kriptoların 15 Temmuz ihanetini de çok acı ve ağır bir faturayla yaşadık.” şeklinde konuştu.

TÜRKEŞ, YÜZ BİNLERE ÖĞRETMENLİK YAPTI

MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100. doğum yılını da kutladıklarını belirten Karakaya, “Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmetle anarken, göz ardı edilen bir gerçeği bu vesileyle ifade etmekte yarar var. Başbuğ Alparslan Türkeş; Ziya Gökalp, Mustafa Kemal Atatürk ve Nihal Atsız çizgisinde gelişen Türk milliyetçiliği düşünce sistemini bir dava haline getirip siyaset sahnesine taşıyan, Türk’ün tarihî misyonunu hatırlatan, yeniden diriliş davasına mimarlık yapan bir liderdir. Onun, Türk milletine yaptığı en büyük hizmet, yetiştirdiği ‘Ülkücü Gençlik’tir. Başbuğ sadece bir nesil yetiştirmedi; 1944’lerden başlayarak son nefesini verene kadar değişik kuşaklarda tarihiyle, milli kimliğiyle ve inanç değerleriyle gurur duyan ve bu değerler uğruna 5 bini şehit olan yüz binlerce gence öğretmenlik yaptı.” ifadesini kullandı.

VATANA HAYIRLI GENÇLER YETİŞTİREN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, devamla şunları söyledi:

“Başbuğ Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği gençler hiçbir zaman milletin siyasal örgütü olan devletine baş kaldırmamışlardır. Tam aksine; devlet-millet düşmanı hainlerin karşısında göğüslerini siper etmişlerdir. Milliyetçi-Ülkücü Türk gençliği sayesindedir ki, Türkiye defalarca uçurumun kenarından dönmüştür. İki önemli günün yıl dönümünde idrak ettiğimiz bu gerçekler ışığında, milli bekamızı doğrudan etkileyen eğitim sisteminin devlete hasım değil hısım yetiştiren bir model üzerinde yoğunlaşması ihtiyacı fark edilmelidir. Bu ihtiyacı hisseden ve bugüne kadar vatana-millete hayırlı gençler yetiştiren tüm öğretmenlerimize minnettarız. Onların hakları asla ödenemez. Öğretmenlerimize mutlaka sahip çıkmalı, onların her türlü sorunlarına çözüm bulmalıyız.”

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.