MHP'li Mustafa Fettahlı'dan CHP'li Tanrıkulu’na tepki

MHP'li Mustafa Fettahlı'dan CHP'li Tanrıkulu’na tepki

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Anayasa Mahkemesinin sosyal medya paylaşımları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirme de “Tırşık’ın doğum yeri Siverek’tir” paylaşımına Siverekliler tepki gösterdi. Bir tepkide MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı'dan geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Anayasa Mahkemesi'nin sosyal medya paylaşımları ile ilgili olarak aldığı kararı değerlendirirken “Tırşık’ın doğum yeri Siverek’tir” ifadesini kullanmasına Siverekliler tepki gösterdi.

MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "#SiverektenÖzürdileTanrıkulu Bizim davamız hak davası Allah davası Memleket Davası...Her zaman ve her yerde Söyliyecem ki Siverek e kimse yan gözle bakamaz,Halkımı ve Milletimi Kimse küçük Göremez..Bu Can bu beden de olduk ça Son Söz SİVEREK SİVEREK SİVEREK..." ifadelerini kullandı.  

Sivereklilerden CHP Milletvekili Tanrıkulu’na tepki


CHP milletvekilinin paylaşımına Siverekliler tepki gösterince yeni bir paylaşım yapan Tanrıkulu, “Değerli dostlar, #Tırşik ve #tırşikçi kavramlarını siyaset ortamına kazandıran bir siyasi zeka asla alınganlık göstermez. Kastımın, Siverek'in ve #Siverek'lilerin siyasi zekasını, espiri yeteneklerini hatırlatmak ve onurlandırmak olduğunun bilinmesini isterim.” dedi.

Tanrıkulu’nun paylaşımına tepki gösteren SİVİL-DER Başkanı Ayhan Ekinci, “Sezgin Tanrıkulu böyle bir açıklamasından sonra hemen bu yazıyı kaldırması ve Sivereklilerden özür dilemesini bekliyoruz hem de derhal şiddetle kınıyoruz. Yakışmadı Sezgin bey sana bu paylaşım.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.