MHP'li Oktay Öztürk'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

MHP'li Oktay Öztürk'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

MHP Genel Başkan Yardımcısı MHP Mersin Milletvekili Oktay Öztürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı.

“Hucurat suresi 13 ayet; Ey insanlar! Bakın biz sizi, bir erkekten ve bir kadından yarattık. Sizi birbirinizi tanıyasınız diye, milletlere ve kabilelere ayırdık. Şüphesiz Allah katında şerefli ve itibarlı olanınız, yaşantısını, yolunu, yordamını Allah'ın kitabıyla bulmaya çalışanlarınızdır. Çünkü Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdar olandır.”
Hiç şüphe yok ki kadın insanlığın yarısıdır. İnsanlık, kabileleri ve milletleri oluşturacak kadar kalabalıklaşınca, erkek egemen güç, kadın üzerindeki baskısını artırmış ve kadın bazı toplumlarda, millet ve medeniyetlerde, haksızlığa uğramış, hor görülmüş ve ezilmiştir.
Lakin Türklük âlemi bu konuda istisnadır.
Türk milleti, kadın erkek kıyaslaması yapmadan, hayatı bir bütün olarak görmüş, ilahi hikmeti “törelerine” yasalarına dâhil etmiştir.
Avrupa’da, Asya’da, Afrika’da kadınların pazarlarda satıldığı tarihlerde, Türk ellerinde onuru kırılmış tek bir kadına rastlanmamıştır.
Türk toplumlarında aile en önemli sosyal birlik olduğundan, ailenin temelini teşkil eden kadın, Türk destanlarında ve Türk felsefesinde öyle yüce bir mertebeye kurulmuştur ki, kadını öylesine yüce bir varlık haline getiren töreye ve kültüre hayran olmamanın imkânı yoktur. Kadın, erkeğin biricik yoldaşı ve çocuklarının anası olmak gibi önemli bir vazifeyle görevlendirilmiştir. Daha da önemlisi Türk Milletinin tek bereket kaynağıdır. Kendisine verilen bir takım haklardan dolayı hanların, hakanların, cengâverlerin önünde saygıyla eğildikleri bir şeref abidesidir.
Bütün bu tarihi veriler ışığında, Türk kadını, sadece, bağda, bahçede, mutfakta değil, savaş meydanlarında da millet bilincinin farkında olan yegâne gerçektir.
Başka millet ve medeniyetlerin erkeklerinden daha ileri kahramanlıklara sahip kahraman Türk kadını, tarihinde gerçek yüz akıdır.
8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle başta asil ve kahraman Türk kadını olmak üzere, dünyanın muhtelif yerlerinde, başka millet ve medeniyetler tarafından ezilen, hırpalanan, hor görülen bütün kadınların gününü kutluyorum.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.