MHP'li Olcay Kılavuz'dan Öğrencileri sevindiren öneri

MHP'li Olcay Kılavuz'dan Öğrencileri sevindiren öneri

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, sınav ücretlerinin yüksek olmasının gençleri strese soktuğunu belirterek, sınav ücretlerinin düşürülmesini istedi.

Bir dönem Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptığından dolayı gençlerin sıkıntılarını iyi bilen MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim sisteminin bir gerçeği olan sınav stresiyle boğuşurken bir de sınav ücretlerinin yüksekliğinden dolayı stres yaşadığını belirterek, sınav ücretlerinin sembolik seviyelere çekilmesi gerektiğini söyledi.

SINAV ÜCRETLERİNİ SEMBOLİK SEVİYEYE İNDİRELİM

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Ülkemiz nüfusunun büyük bir bölümü gençlerden oluşmaktadır. Gençlerimiz, var olan eğitim sisteminin kademelerinde istikballerini şekillendirmeye, kendilerini geliştirme ve gerçekleştirmeye çabalamaktadırlar. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, eğitim sistemimizin bir gerçeği olan sınavlarla karşı karşıyadır. İyi bir lise, kaliteli bir üniversite, yapmak istedikleri meslek, yaşamak istedikleri şehir bu sınavlarla belirlenmektedir fakat sınav ücretlerinin yüksekliği büyük bir sorun teşkil etmektedir. Sınav kaygısı başlı başına stres kaynağıyken sınav ücretlerinin yüksekliği de gençlerimiz için yorucu olmaktadır. Bu kapsamda, sınav ücretlerinin sembolik seviyelere çekilmesi Türk gençliği adına haklı beklentimizdir.” dedi.

AHLAT’TA YAPILACAK OLAN CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Ahlat’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi konusunda değerlendirme yaparak, “Ahlat’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu Külliyenin özellikle gençlik faaliyetlerine tahsis edilecek olması ayrı bir anlam taşımaktadır.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum