MHP'li Sefer Aycan'dan Ciddi bir uyarı geldi

MHP'li Sefer Aycan'dan Ciddi bir uyarı geldi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, hastalığın bulaşma riskinin devam etmesi sebebiyle kontrolün elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, coronavirüs salgınına karşı yürütülen mücadelede yeni normal olarak tanımlanan döneme geçildiğini belirterek, hastalığın bulaşma riski devam ettiğinden dolayı coronavirüsle mücadelenin üçüncü dönemindeki hayatımızın kontrollü bir şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi. Aycan, coronavirüsle mücadelede etkin bir şekilde çalışan personeler ödül mahiyetinde ek ödeme yapılması gerektiğini söyledi.

CORONAVİRÜSLE MÜCADELENİN ÜÇÜNCÜ DÖNEMİ KONTROLLÜ NORMAL HAYATTIR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ''Coronavirüsle mücadelenin üçüncü döneminde, günlük vaka sayısı ile iyileşen kişi sayısının birbirine eşit hale geldiğini görüyoruz. Bu dönemi, kontrollü normal hayat diye tanımlıyoruz. İş yerleri açıldı, kamu çalışmaya başladı fakat kontrolleri elden bırakmamak gerekiyor. Maske, sosyal mesafe ve el hijyenine önem vermeliyiz. Vaka bitmedi, hala var, her gün yeni vakalar ortaya çıkıyor. Bu da riskin geçmediğini gösteriyor. Kontrolsüz normal yaşam için henüz erkendir. Vaka sayısı henüz sıfırlanmadı. Test yapılmasına rağmen 14 günde vaka bulunmazsa o zaman normal, kontrolsüz hayata geçilebilecektir.'' dedi.

CORONAVİRÜSÜN BULAŞMA RİSKİ HALA DEVAM EDİYOR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ''Salgında ikinci dalgayı konuşmak için henüz erkendir. Birinci dalga henüz bitmedi. Bu zamana kadar alınan önlemleri doğru buluyoruz. 65 yaş üstüne ve 18 yaş altına kısıtlamanın devam etmesi gerekiyor. Bundan sonra en önemli sorumluluk, kurallara uymaktır. Toplu taşıma araçlarının yüzde 50 kapasiteden yüzde 100 kapasiteye dönmesi erken oldu. Orada risk var, sosyal mesafeyi ortadan kaldırırsak yakın temas olur. Toplumda ciddi bir şekilde kurallara uymamak var. Sanki her şey bitmiş, tehlike geçmiş gibi davranılıyor. Risk var, virüs hala aramızda dolaşıyor.'' dedi.

CORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE ETKİN ÇALIŞAN PERSONELE ÖDÜL ÖDENEĞİ VERİLMELİDİR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ''Tüm kamu personeli bu dönemde fedakârca çalıştı. Sağlık çalışanları, en önde bu mücadeleyi verdi. Sağlık personeline çok bir şey yapamadık. Hastalıklar veya ölümlerin iş sağlığı açısından değerlendirilmesi mümkün olmadı, bunu bir meslek hastalığı ya da iş kazası olarak tanımlayamadık. Bunlarla ilgili tazminat hakları oluşmadı. Çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeler olması lazım. Ek ödeme verildi ama herkes yararlanamadı. PTT çalışanları, polisler, zabıtalar bu süreçte çalıştı. Bunlara en azından bir ek ödeme yapmak, ödüllendirme gibi düzenleme yapmak lazım." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.