• BIST 103.247
 • Altın 226,966
 • Dolar 5,3295
 • Euro 6,0415
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 8 °C
 • Yozgat 6 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 17 °C
 • Bursa 8 °C

MHP'li Yönter'den Başbakan'a Taşeron sorusu..

MHP'li Yönter'den Başbakan'a Taşeron sorusu..
MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Başbakan Binali Yıldırım’a, tüm kamuda, taşeron, sözleşmeli, 4/C'li, geçici (fahri) ücretli ve vekil statüsünde çalışanların tamamı kadro kapsamına alınıp alınmayacağını sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplandırılması istemiyle soru önergesi hazırlayıp meclise sundu.

TÜM KAMUDA, TAŞERON, SÖZLEŞMELİ, 4/C'Lİ, GEÇİCİ (FAHRİ) ÜCRETLİ VE VEKİL STATÜSÜNDE ÇALIŞANLARIN TAMAMI KADRO KAPSAMINA ALINACAK MI?

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, “24 Aralık 2017 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de taşeron işçi, geçici işçi ve 4/C'li çalışanlara yönelik düzenlemeler de yer almış, düzenleme ile belediye ve kamu kurumlarında toplam 900 bine yakın çalışan kadroya alınmıştır. Bu düzenleme olumlu olmakla birlikte kamuda çeşitli adlar altında çalışanların tamamını kapsamamaktadır. Kapsam dışında kalan çalışanlar feryat etmekte kendilerinin de yapılacak düzenlemeler ile kadroya geçirilmesini talep etmektedir. ” dedi.

Yönter, bu kapsamda meclise verdiği yazılı soru önergesinde; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde sözleşmeli olarak kahramanca vatan mücadelesi veren uzman çavuşlarımıza kadro verilecek midir? Sayıları 50 bini bulan KİT’lerde çalışan taşeron işçilerimiz kadroya alınacak mıdır? Türkiye'de faaliyet gösteren ve asıl kamu işini yapan 1000 civarında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan 10.000 vakıf çalışanına kadro verilmesi düşünülmekte midir? diye sordu.

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter soru önergesinde son olarak Başbakan Sayın Binali Yıldırım’a tüm kamuda, taşeron, sözleşmeli, 4/C'li, geçici (fahri) ücretli ve vekil statüsünde çalışanların tamamı kadro kapsamına alınıp alınmayacağını sordu.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Başbakan Sayın Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederi

İzzet Ulvi YÖNTER İstanbul Milletvekili

24 Aralık 2017 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de taşeron işçi, geçici işçi ve 4/C'li çalışanlara yönelik düzenlemeler de yer almış, düzenleme ile belediye ve kamu kurumlarında toplam 900 bine yakın çalışan kadroya alınmıştır. Bu düzenleme olumlu olmakla birlikte kamuda çeşitli adlar altında çalışanların tamamını kapsamamaktadır. Kapsam dışında kalan çalışanlar feryat etmekte kendilerinin de yapılacak düzenlemeler ile kadroya geçirilmesini talep etmektedir.

Bu kapsamda;

1.Türk Silahlı Kuvvetleri’nde sözleşmeli olarak kahramanca vatan mücadelesi veren uzman çavuşlarımıza kadro verilecek midir? 

1. Sayıları 50 bini bulan KİT’lerde çalışan taşeron işçilerimiz kadroya alınacak mıdır?

1. Türkiye'de faaliyet gösteren ve asıl kamu işini yapan 1000 civarında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan 10.000 vakıf çalışanına kadro verilmesi düşünülmekte midir?

1. Tüm kamuda, taşeron, sözleşmeli, 4/C'li, geçici (fahri) ücretli ve vekil statüsünde çalışanların tamamı kadro kapsamına alınacak mıdır?
 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.