MHP'li Yönter'den çok çarpıcı soru! KAÇ KİŞİ VAR?

MHP'li Yönter'den çok çarpıcı soru! KAÇ KİŞİ VAR?

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın cevaplandırması istemiyle soru önergesi hazırlayıp meclise sundu.

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, “Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’a göre tutuklu ve hükümlülerin salıverilmelerinde temel kriter olan hapis cezasının infazının mahkumun hayatı için ‘kesin tehlike’ teşkil etmesi nedeniyle son zamanlarda ceza ve infaz kurumlarındaki mahpusların salıverildikleri yazılı ve görsel basınımızda çıkan haberlerde yer almaktadır.” dedi. Yönter, bu kapsamda konuyu meclise taşıdı.

Yönter, soru önergesinde “2007-2017 yılları arasında ceza infaz kurumlarımızdan sağlık sorunları nedeniyle salıverilen tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır? 2007-2017 yılları arasında sağlık sorunları nedeniyle ceza ve infaz kurumlarından salıverilen tutuklu ve hükümlülerin sağlık raporlarında yer alan hastalık türleri nelerdir? 2007-2017 yılları arasında sağlık sorunları nedeniyle salıverilme talebinde bulunup, talepleri reddedilen tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır?”diye sordu.

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter soru önergesine şu şekilde devam etti. “Talepleri reddedilen tutuklu ve hükümlülerin salıverilme başvurularında yer alan sağlık raporlarında hangi hastalıklar yer almaktadır? 2007-2017 yılları arasında ceza ve infaz kurumlarında yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle vefat eden tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır? Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’a göre sağlık durumları nedeniyle tutuklu ve hükümlülerin salıverilmelerinde sağlık kurulu raporları geçerli kabul edilen özel veya kamu hastaneleri hangileridir?” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.