MHP'li Yücel Bulut'tan Sosyal Medya Yasası Teklifi

MHP'li Yücel Bulut'tan Sosyal Medya Yasası Teklifi

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Türkiye'nin acil olarak Sosyal Medya Yasasına ihtiyacının olduğunu söyledi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, temel haber kaynağı haline gelen sosyal medyadan sahte hesaplarla insanlara iftira atıldığını belirterek, Televizyonların bile denetlendiği bir ortamda sosyal medyanın denetim altına alınması gerektiğini ve acilen Sosyal Medya Yasası çıkarılması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE ACİL OLARAK SOSYAL MEDYA YASASI ÇIKARMALIDIR

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ''Türkiye’nin acil olarak kapsamlı bir “Sosyal Medya Yasasına” ihtiyacı vardır. Sosyal Medya’nın temel haber kaynağı haline geldiği bu yeni süreçte, bu mecraların kendi gerçeklerine uygun yasal bir çerçeveye oturtulması gerekmektedir. Sosyal Medyanın, bilgi kirliliği yaratmak ve asılsız iddia ve iftiralarla itibar suikastları tertip etmek, sahte hesaplarla insanların onur ve şerefine saldırmak amacıyla kullanımının önüne geçecek tedbir ve düzenlemelere ihtiyaç vardır.'' dedi.

TV'LER BİLE DENETLENİRKEN SOSYAL MEDYA NEDEN DENETİM ALTINA ALINMIYOR?

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ''İzlenme oranları 50-100 kişiden ibaret TV Kanallarının dahi yayınlarının denetimi sağlanmışken, bunların yayınları konusunda temel çerçeve belirlenmiş ve sıkı kurallara tabi olmuşken; milyonlarca insanın etkileşim içerisinde olduğu platformlara kayıtsız kalınmamalıdır. Bu düzenleme fikir hürriyetine bir darbe olmayacak, herkesin gerçek kimliğiyle fikirlerini hiçbir baskıya maruz kalmadan ifade edebilmesini sağlayacak; ancak art niyetlilerin ve bilgi kirliliği ile toplumu manipüle edenlerin önüne geçecektir.'' dedi.

SAHTE HESAPLARLA İNSANLARA İFTİRA ATILMASI HAK DEĞİL SUÇTUR

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ''Demokratik toplumlarda eleştiri bir haktır. Bilgi Edinme ve bilginin paylaşılması da elbette bir haktır. Ancak sahte hesapların ardına gizlenerek, gerçekdışı bilgiyi kirli amaçlarla sunmak ya da eleştiri adı altına iftira ve itibar suikastı gerçekleştirmek bir hak değil SUÇ’tur. Bu nedenle, Sosyal Medya’yı fikirlerin demokratik çerçevede ve medeni ölçüde dile getirildiği birer platform ve bilgi kaynağı haline getirecek, kirli emel sahiplerinin sahte hesapların ardına gizlenerek suç işledikleri mecralar olmaktan çıkaracak sert tedbirlere ihtiyaç vardır. Hiçbir HAK, ülkesi ve milletiyle bir bütün olan bu toplumun ve son bağımsız Türk Devleti’nin var olma mücadelesinin üzerinde düşünülemez. Dünya'nın ne diyeceği değil, Türkiye'nin gerçekleri ve geleceği önemlidir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.