MHP'Lİ YURDAKUL: GELİR DAĞILIMINDA ADALETİ MHP SAĞLAYACAK

MHP'Lİ YURDAKUL: GELİR DAĞILIMINDA ADALETİ MHP SAĞLAYACAK

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerini değerlendirdi.

ENFLASYON CANAVARI VATANDAŞIN PAÇASINI YAKALAMIŞ DURUMDA

Hafta sonunda MHP Lideri ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Sakarya ve Ordu mitinglerine katılan Yurdakul, 3 Nisanda açıklanan enflasyon oranlarını ve vatandaşların geçim sıkıntılarını değerlendirdi. Referandum çalışmaları sırasında Antalya’da uğradığı bir balıkçı tezgahında vatandaşlarla sohbet eden Yurdakul; “Bugün açıklanan verilere göre bir aylık enflasyon %1.02, son 12 aylık enflasyon ise %11.29 olarak gerçekleşti. Bunlar dar ve orta gelirli ailelerimiz için çok yıpratıcı rakamlar. Gıda ve barınma gibi harcamaların ağırlıkta olduğu bütçelerde ise enflasyonun etkisi çok daha yüksek. Burada görüştüğümüz vatandaşların çoğu asgari ücretli çalışanlar veya emeklilerdi ve hepsi söz birliği etmişçesine geçinemediklerini anlattı. 2016'dan 2017'ye girerken açıklanan asgari ücret zammı %8'di. Yani 2017 yılı, dar gelirli vatandaşlarımız için daha da fakirleşecekleri bir yıl olacak. Sene başında vatandaşımızın paçasına yapışan enflasyon canavarı karşısında vatandaşımızı koruyacak tedbirleri almak zorundayız.” dedi.

GELİR DAĞILIMINDA ADALETİ MHP SAĞLAYACAK

“Hükümet, iş dünyasını ve girişimcileri düşündüğü kadar sabit ücretle çalışan ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız için de bir çözüm üretmelidir.” diyen Yurdakul; “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak dar gelirli vatandaşlarımızın insanca yaşayacağı bir ekonomik atmosfer inşa etmeyi planladık. Girişimcinin önünü açan, istihdamın önünü açan programlarımız hazır. En önemli amacımız; her bir vatandaşımızı mutlu edecek şekilde gelir dağılımına adalet getirmektir.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.