MHP'Lİ YURDAKUL: TÜRK GENÇLERİNİN ARZUSU, BİZİM DE ARZUMUZDUR

MHP'Lİ YURDAKUL: TÜRK GENÇLERİNİN ARZUSU, BİZİM DE ARZUMUZDUR

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki makamında, Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Teknikerlerini ağırladı.

Başta meslek tanımlarının olmaması konusundaki şikayetlerini aktaran Engelli Bakım ve Rehabilitasyon teknikerlerinin temsilcisi Şenel Sev; “Ders içeriklerimize istinaden YÖK tarafından bize tanınan Sağlık Teknikeri ünvanı, Sağlık Bakanlığı tarafından tanınmıyor, bu nedenle özel sektörde dahi iş bulamıyoruz. Sağlık Bakanlığı kadrolarında da yer bulmamız güç” ifadeleriyle yaşadıkları sorunları TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi MHP'li Yurdakul'a anlattı.


TÜRK GENÇLERİNİN ARZUSU, BİZİM DE ARZUMUZDUR

İzmir'den gelerek Yurdakul'u ziyaret eden Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Teknikerleri, Hekim ve Öğretim Üyesi de olan Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul ile hatıra fotoğrafı ve “selfie” çekindiler. Ziyaretçileri uğurlarken Yurdakul, “Tüm mesaimiz, Türk Milleti ve gelecek nesillerimiz için. Hergün pırıl pırıl Türk gençlerini burada misafir ediyoruz. Türk gençlerinin arzusu, bizim de arzumuzdur. Yardımcı sağlık personellerinin ve sağlık camiasının haklarını savunmak Milliyetçi Hareket Partisinin sağlık politikasının omurgasını oluşturmaktadır. Mutlu ve huzurlu sağlık personeli demek, yüksek kaliteli bir sağlık sistemi anlamına gelir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.