MHP’nin Başına Ülkü Ocaklı Bir İsim mi Geliyor?

MHP’nin Başına Ülkü Ocaklı Bir İsim mi Geliyor?

1 Kasım seçimlerinden sonra MHP’de olağanüstü kurultay istekleri dillendirilirken diğer taraftan MHP genel merkezi de açık olarak tavrını koymuştu.

1 Kasım seçimlerinden sonra MHP’de olağanüstü kurultay istekleri dillendirilirken diğer taraftan MHP genel merkezi de açık olarak tavrını koymuştu.

1 Kasım seçimlerinden sonra MHP’de olağanüstü kurultay istekleri dillendirilirken MHP genel merkezi de açık olarak tavrını koymuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurultayın 18 Mart 2018’de Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde yapılacağını duyurmuştu.

Mevcut MHP yönetimine karşı ‘Muhalif’ olarak nitelendirilen Ülkücülerin başlattığı Olağanüstü kurultay çağrısından sonra, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Daha sonra bir araya gelen bu üç isim, ortak imza toplama kararı aldı. Toplanan imzalar tek metin halinde genel merkeze sunulacak. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde parti tüzüğü olağanüstü kurultayda genel başkan seçimine izin vermiyor. Bu nedenle muhalefet önce tüzük kurultayı yapıp tüzüğü değiştirmeyi, ardından genel başkan seçimli kurultay yapmayı hedefliyor. Tüzük değişikliğinin yapılması ve seçimli genel kurula gidilmesi durumunda muhalefetin tek adayda birleşebileceği ifade ediliyor.

Bugün itibariyle gelinen noktada, ‘Muhalif’ adayların 300 ‘ün üzerinde imzayı buldukları ancak çok daha fazla imzayla hareket edecekleri belirtildi. Önceden kararlaştırdıkları gibi 20 Aralık yerine daha ileri bir tarihte imzaları genel merkeze teslim edecekler.

 

SON İDDİA!

Bu arada MHP içinde bir çok senaryolarda yazılıp çiziliyor. 

Ankara’da bazı kaynaklara göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli istifa edecek.Ancak Yerine ‘ÜLKÜ OCAKLI’ birinin bulunmasını istiyor. İddiaya göre; Ülkücü Ocakları’nda Genel Başkanlık yapmış birisi aranıyor. Bununda yakın zamanda ortaya çıkartılacağı belirtiliyor.

Senaryoya göre; MHP, ülkü ocaklı birisine teslim edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum