MHP'nin Doktor Vekili Taşdoğan'dan Sevindiren Koronavirüs Açıklaması

MHP'nin Doktor Vekili Taşdoğan'dan Sevindiren Koronavirüs Açıklaması

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, coronavirüs salgını sürecinde normal hayata dönüşün yaklaştığını söyledi.

MHP'nin Doktor Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, video konferans sistemiyle düzenlediği basın toplantısında, coronavirüs salgını sürecinde en kötü günlerin görüldüğünü belirterek, yavaş yavaş tedbirlerin arttırıldığı gibi bundan sonra yavaş yavaş normale dönüleceğini söyledi.

CORONAVİRÜSTE KÖTÜ GÜNLERİ GÖRDÜK NORMALE DÖNMEMİZ YAKLAŞTI

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, ''Coronavirüs salgını sürecinde en kötü günleri gördük. Test sayımıza göre sayılarımızda artış yok. Birkaç gün içerisinde düşüş bekliyoruz. Tıpkı yavaş yavaş tedbirleri arttırdığımız gibi yavaş yavaş tedbirleri kaldıracağız. Normal hayata dönmemiz çok yakınlaştı. Bu şekilde tedbir almaya devam edersek,   bireysel sorumululuğumuzu yaparsak en kısa sürede atlatacağımıza eminim. Öngörüme göre ramazan bayramında çifte bayram yaparız.'' dedi.

TEKRAR CORONAVİRÜSE YAKALANMANIN BİLİMSEL BİR GERÇEKLİĞİ YOK

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, ''Coronavirüs ile mücadelede akıl, bilim ve dua çok önemli. Aşı, ilaç bulunana kadar tedbirlerimiz alacağız. Bir saatlik ihmal bile büyük vakalara yol açtı. Zaten 1 kişiden bütün dünyaya yayıldı. Tedbir amaçlı evde kalmaya devam edeceğiz. Bu işin en kötü yanı gevşemektir. Bilimsel olarak hastalığa yakalanıp tedavi edildikten sonra tekrar enfekte olma ihtimali yok. 2. ve 3. Dalga gibi bir takım şeyler söyleniyor. Şuan için bununda bilimsel bir gerçekliği yoktur. Ancak ilaç ve aşı bulunmadıkça bu hastalık insanlar içinde var olacaktır.'' dedi.

CORONAVİRÜSÜ BİR SANİYEDE TEŞHİS EDECEK BİR YAZILIM PROĞRAMI

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, ''Benim de içinde bulunduğum bir ekiple birlikte Yapay zeka ile radyoloji görüntüleme proğramı üzerinde çalıştık. İş yoğunluğundan arkadaşlarımız çok fazla yorulmaktadır. Böyle bir yapay zekayla, akciğer bulgusu ilk oluştuğunda, henüz tanı koyacak laboratuvar hazırlıkları olmayan yerlerde bile, tomografiyle bu Kovid mi değil mi en azından durum yönetilebilecek. Hızlı, bir saniye içerisinde sonuç verecek bir programdan bahsediyoruz. Dolayısıyla eğer Kovid pozitif bir hasta gelirse hemen önlemleri alınabilecek ve hastane çalışanları kendi önlemlerini alabilecek. Tabi hasta yatışı yapıldıktan sonra doğrulama testleriyle pozitif doğruysa tedavisine bir an önce başlanacak. Zaman kaybetmeyeceğiz çünkü zaman bu hastalıkta en önemli durum." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.