MHP'NİN KORSAN KURULTAYINDA GİZLİ ÇEKİM

MHP'NİN KORSAN KURULTAYINDA GİZLİ ÇEKİM

MHP Kurultayı'nda gizlice çekilen görüntülerde Ankara 13. Noter vekilinin delegeleri görmeden işlem yaptığı ve bir görevlinin kendisine telkinde bulunduğu ortaya çıktı.

Yılan hikayesine dönen MHP kurultayında tartışmalar bitmek bilmiyor. Başını Meral Akşener’in çektiği muhaliflerin açtığı dava sonucu pazar günü gerçekleştirilen kurultayda şok skandallar yaşandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “korsan kurultay” olarak nitelediği kurultayda yaşananlar, 13 maddeli tüzük değişikliği de dahil kurultayın tamamının iptaline yol açabilir. Yeni Akit Ankara muhabiri Mehmet Özmen’in kaydettiği ve Cihan Haber ajansından da yayınlanan görüntüler, MHP’de yeni tartışmalara yol açacak.

YETERLİ İMZA OLMADAN KURULTAY BAŞLATILDI

Yasa gereği kurultayın başlatılması için yeterli imza sayısına ulaşılmış olması gerekiyor. Uzun süre yeterli imza sayısına ulaşılamadığı için kurultayın başlatılması gecikti. Bunun üzerine muhalif adaylar devreye girerek imza yeter sayısı beklenmeden kurultay başlatıldı, imzalar daha sonra tamamlanmaya çalışıldı. Hukukçular, imza yeter sayısına ulaşılmadan kurultayın başlatılamayacağına dikkat çekerek, aksi halde kurultayın kanunen geçersiz sayılacağını söylediler.

NOTER DELEGELERİ GÖRMEDEN İŞLEM YAPTI

Hazirun cetveli ve delege imza listeleriyle ilgili tespit işlemlerini yapan görevli noter, delegelerin kendisini ve kimlik kartlarını bizzat görmeden whatsapp ve mail üzerinden gönderilen kimlik fotokopileriyle işlem yaptı. Muhalif adaylar için çalışan görevlilerin, tek tek delegeleri arayarak kimlik fotokopilerini göndermeleri için defalarca telefon açmaları dikkat çekti. Delege listesinde birçok ismin kimlik bilgilerinin eksik olduğu yönünde görevliler arasında konuşmalar geçerken, görevli noter kurultay bitmesine rağmen cep telefonlarıyla gönderilen kimlik fotoğrafları üzerinden işlem yapmaya devam etti.

Noter vekili Mustafa İset’in, “Birisi geldi sistemimizi bozdu gitti. Ben isteseydim tutanak tutar çeker giderdim ama partide sevdiğim insanlar var” sözleriyle rahatsızlığını ifade etmesi üzerine, yakasında “Meral Akşener Görevlisi” yazan bir kişi, noterin oturduğu masanın önüne gelerek, “Türkiye’nin geleceği şu anda senin parmaklarının ucunda. Türkiye’nin geleceği bak…” diyor.

HUKUKÇULAR: KURULTAY İPTAL EDİLMELİ

Büyük Anadolu Oteli’ndeki kurultayda hukuki olarak büyük bir skandalın yaşandığına dikkat çeken avukat Müşir Deliduman, “Akit’in elde ettiği görüntüler, kurultayın işleyişinde ciddi suç unsuru olduğunu gösteriyor. Görüntüler üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının derhal soruşturma başlatması, ilgililerin ifadesine başvururak tespit tutanak ve defterlerine el koyması gerekir. Noteri suçu işlemeye sevk edenler oraya getirenlerdir. Tespitte fayda umanlar sözde kongre yapmayı amaçlayanlardır. Akşener ve diğer adayların etkisi araştırılmalı” dedi.

NOTER DELEGELERİ GÖRMEDEN İŞLEM YAPTI İŞTE O GÖRÜNTÜLER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.