MHP’yi Bitirin kararı!

MHP’yi Bitirin kararı!

7 Haziran seçimleri sonrasında Milliyetçi Hareket Partisinin sıkı duruşu birilerinin canını sıktı.

Seçmeninin temayülü noktasında bir duruş sergileyen MHP, seçimin hemen ardından bir değerlendirme yaparak MHP’nin yol haritasını ortaya koydu. Bu yol haritası üzerinde eğilmeden, bükülmeden yoluna devam eden MHP, önceden yazılıp çizilen senaryoya dâhil olmayınca planlar değişti.

MHP’yi bitirin kararı..

Oyun bozan MHP bitmeliydi. Bütün tezgahları altüst eden ülkücüler gitmeliydi.

Şu an hala sıcaklığını koruyan MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş’in MHP Politikalarını hiçe sayarak Bakanlık teklifine ‘evet’ demesiyle birlikte bir oyun daha ortaya çıktı.

Sayın Davutoğlu,  Tuğrul Türkeş’le ilgili olan kısmı basite indirerek anlatıyor. Davutoğlu Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’la Tuğrul Türkeş’in görüştüğü ve bu işin planlandığını söylemek yerine ‘teklif edildi oda kubul etti’ gibi çok doğal sonuç gibi anlatıyor.

MHP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaparak sarayı ‘hançerin’ adresi olarak gösterdi.

Tuğrul Türkeş’le ilgili MHP’nin ortaya koyduğu tavrı ve düşünceyi yansıtan sayın Çetin;‘Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine katlandık.’Diyerek MHP’nin Tuğrul Türkeş üzerindeki intibasını ortaya koydu.

 

 

Sayın Çetin; ‘Soyadına ve davana kaça ihanet ettin?’ diyerek açıkça ‘para' vurgusu yaptı.

 

 

Kulislerde Tuğrul Türkeş’le ilgili ‘borç-harç batağı’ ile ilgili iddialar konuşuluyor.

 

 

MHP'ye göre, tezgah 7 Haziran'dan hemen sonra oluşturuldu. Koalisyon kurulamaması dahil geçici hükümete uzanan süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan yönettiği iddia ediliyor. Türkeş'in uzun zamandır parti faaliyetlerine katılmadığı, seçimden hemen sonra Erdoğan ile görüştüğü de söylentiler arasında yer alıyor.

 

 

MHP’yi bitirme kararını verenler MHP’yi köşeye sıkıştırma çabasını her geçen gün artıracaktır. Özellikle Tuğrul Türkeş olayından sonra beklendiği gibi Ülkücülerin bölünmesi değil birbirlerine sıkı sıkıya sarılmasının vesilesi olmuştur.

 

 

Ülkücüleri bölemeyeceksiniz. Tüm gayretler ülkücülerin bölünmesine değil daha güçlü hale gelmesinin müsebbibi olacaktır.

ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum