Milas Ülkü Ocakları Nevruz Bayramını kutladı

Milas Ülkü Ocakları Nevruz Bayramını kutladı

Milas Ülkü Ocakları, Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği katkıları ile düzenlemiş olduğu "1. Fethi Sekin Nevruz Şenlikleri"ni coşku ve kültür ışığında gerçekleştirdi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti, Halk oyunları, demir dövme, Türküler, Mehteran gösterisi, Genel Merkez sanatçımız Yıldırım Yıldızdoğan dinletisi, ateş üzerinden atlama, keşkek ve etli pilav ikramı ile geçen şenliklerin ilki olan kutlamalarda gelenek haline geleceğini müjdeleyen Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül yaptığı konuşmada; 
"Nevruz, Türk’ün tarih sahnesinde yeniden şahlanışın simgesidir. Nevruz, Türk’ün gönlünde yanan İstiklâl Ateşi’nden dağları erittiği öz sahibidir. Yıllardır tüm ülkemizde olduğu gibi Milas’ta da Nevruz Bayramı’nı istismar eden, bölücü propaganda aracı olarak görenlere karşı, bundan böyle "1. Fethi Sekin Nevruz Bayramı"nı artık gelenek haline getireceğiz. Türk’ün öz bayramını asıl sahibi olan Türkler, Türk Milleti yani bizler kutlayacağız.”
İçinde bulunduğumuz haftanın 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası olduğunu belirten Başkan Gönül şöyle devam etti: “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümü dün ülkemizin her köşesinden farklı ve güzel etkinliklerle anıldı. Bugün de bizler için önemli bir anlamı olan bu zaferi bir kez daha anıyoruz. Bugün aldığımız her nefes, bundan 102 yıl önce son nefesini veren aziz ecdadımızın sayesindedir. Hepimiz onlara şükran ve minnet borçluyuz.
Milletleri ayakta tutan kültürleridir. Biz de bu kültürümüzü sürdürmek, gelecek kuşaklara aktarmak adına, bizleri bir araya getiren, kucaklaşmamızı sağlayan bu geleneği yaşatacağız. Türk’ün bu öz bayramını bölücülük propagandası haline getirenlere izin vermemeye yeminliyiz. Ergenekon’dan demir dağları eriterek bugünlere gelinceye kadar kutlanan bahar şenliği veya yeni gün olarak bilinen Nevruz’u, bundan böyle aslına uygun olarak bizler kutlayacağız” diyerek, katılımcılara hoş geldiniz" diyerek seslendi.
Programa katılımda bulunan misafirlere yönelikte teşekkür açıklamasında bulunan Gönül; "Katılımları ile bizleri yalnız bırakmayan Ülkü Ocakları Muğla İl 2. Başkanım Sayın Burak Demirel'e, Muğla Fakülte Başkanım ve Teşkilatına, MHP Muğla Milletvekilimiz-MYK üyesi Sayın Mehmet Erdoğan'a, desteğini bizlerden hiç bir zaman esirgemeyen Meclis Üyemiz, Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanım Sayın Mevlüt Kiriş'e ve Derneğimizin değerli üyelerine, MHP Muğla İl Başkanımız Sayın Mehmet Korkmaz'a, MHP Milas İlçe Teşkilat Üyelerimiz Sayın Emin Nazmi Ünlüsoy', Sayın Sinan Yılmaz'a, Meclis Üyelerimiz Sayın İlhan Şimşek, Sayın Mehmet İnpınar'a, eski Meclis Üyemiz Sayın Suat Keskin'e, MHP Eski Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fevzi Akkoç'a, Muhtarlarımız Sayın Yüksel Akça, Sayın Bayram Arici'ya, Duaları ile gönülleri şad eyleyen Sayın Abdullah Inpinar'a, bizleri kırmayarak Türküleri ile programımıza renk katan Sayın Turgut Taş hocama ve Elif kardeşime, Yine cura'sı ile nağmelerle bozkır hazzını ruhumuzda yaşatan Mustafa Kiriş ağabeyime, davetimizi kırmayarak Aydın'dan gelen Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçımız Sayın Yıldırım Yıldızdoğan'a, desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Müdürüm Hakan Gümüşkaya'ya, verdikleri yoğun emekleri ile programımızın gönüllü emektarları olan Nazmi Karcı ve can yakınlarıma, emek ve katkılarından dolayı Stüdyo Yeniadım'a, Milas Ülkü Ocakları Teşkilatımızın cefakar Asena ve Bozkurtlarına, programımıza uzak yakın demeden katılan değerli misafirlerimize, maddi manevi bizlerden desteğini esirgemeyen kıymetli büyüklerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aziz Türk Milletinin Nevruz Bayramı kutluyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.