Neopital Kliniğe Sorduk Saç Ekiminde İstanbul Neden Dünyanın Baş Kentidir?

Neopital Kliniğe Sorduk Saç Ekiminde İstanbul Neden Dünyanın Baş Kentidir?

Hizmet verdiği günden beri tüm dünyaya adını başarılı operasyonlar ile duyurmuş ve IHS ödülünü kazanarak başarısını perçinlemiş olan Klinik Neopital’in genel koordinatörü Okan bey ile İstanbul’un saç ekiminde neden lider konumda olduğunu konuştuk.

Hizmet verdiği günden beri tüm dünyaya adını başarılı operasyonlar ile duyurmuş ve IHS ödülünü kazanarak başarısını perçinlemiş olan Klinik Neopital’in genel koordinatörü Okan bey ile İstanbul’un saç ekiminde neden lider konumda olduğunu konuştuk. Saç ekiminin dünyada geldiği yer ve İstanbul’un bu alandaki konumu hakkında önemli bilgiler veren Okan bey, merak edilen birçok noktaya değindi. İşte o bilgiler:

Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi Hakkında Kısaca Bilgi Alabilir Miyiz?

Saç dökülmesi, dünyada birçok kişinin ortak problemi olan ve genler, çevresel koşullar, yaşam tarzı, zararlı alışkanlıklar gibi birçok sebebe bağlı olarak dökülen, çözümü ise oldukça hassas, teknik ve mümkün olan bir problemdir. Günümüzde saç ekiminde en gelişmiş teknolojilerin ve konusunda uzman hekimlerin uygulamaları sayesinde oldukça hızlı bir şekilde çözümlenebilen bu sorundan kurtulmanın en önemli koşulu, öncesinde iyi bir araştırma yapmak, iyi bir hekim veya konusunda uzman kişilerden yardım almaktır.

Saç Ekimi Denince Dünyada Akıllara Neden Sıklıkla İstanbul Gelmektedir?

İstanbul’un ülkemizin nitelikli ve eğitimli nüfusunun büyük bir çoğunluğunu bünyesinde barındırması, işgücü, kaynak ve girişimci gibi faktörlerin de yoğun olarak bulunduğu bir şehir olmasından dolayı tek başına dünyanın birçok ülkesinden daha gelişmiş olanaklara sahiptir. Bu olanaklar ticari, tıbbi, güzellik ve medikal işlemler gibi birbirinden farklı birçok alanda dünyaya hizmet etmektedir. Medikal ve tıbbi uygulamalar denildiğinde ilk akla gelenler estetik ameliyatları, diş tedavileri ve saç ekimidir. İstanbul,ortaya konulan başarılı neticeler sayesinde saç ekimi alanında dünyada en çok gelişmiş ve en sık tercih edilen lokasyon olarak seçilmiş durumdadır.

Dünyada Saç Ekiminde İstanbul Ne Kadar Popüler?

Yukarıda saydığımız sebepler, İstanbul’u hem ülkemizde hem de dünyada üst sıralara taşımıştır. Gittikçe daha fazla kişiye ulaşan ve memnuniyet sayısı artan kurum ve klinikleri ile İstanbul gelecekte çok daha fazla tercih edilen bir konuma gelecektir.

Türkiye Turizminin Daraldığı Süreçlerde Saç Ekim Cerrahisi Etkilendi Mi?

Olumsuz etkilenmemiş, tam tersi saç ekimi için İstanbul her zamankinden daha fazla kişinin ülkemizde ağırlanmasını sağlamıştır. Son 4 yıldır (2015-2018) ülkemizde oluşan siyasal koşullardan dolayı yaşanılan sorunlar ve hissedilen güvenlik endişeleri sebebiyle ülke turizmi yaklaşık %30’luk ciddi bir kayıp yaşarken bile, saç ekim cerrahisi için ülkeye gelen turist sayısında %5 artış olmuştur. Hatta yaklaşık bir rakam verecek olursak, sadece 2015 yılında 200.000’e yakın insan saç ekimi ve kanser tedavisi sebebiyle İstanbul’u tercih etmiştir.

Saç Ekiminde İstanbul’daki Kliniklerin Diğer Kliniklere Göre Farkı Nedir?

İstanbul bugün dünyanın birçok ülkesinden insanın saç ekiminde tercih ettiği en popüler lokasyonların başında gelmektedir. Öyle ki birçok Doğu Avrupa (Bulgaristan, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna vb.) her yıl çok sayıda insan ülkemize gelmektedir. İstanbul’un da bu yüksek başarısının bazı sebepleri vardır. Bunlar:

  • Operasyonlardan elde edilen çarpıcı olumlu sonuçlar,
  • Dünyanın en gelişmiş ve son teknolojilerinin kullanılması,
  • Başarılı operasyonlara imza atan hekimlere sürekli artan referanslar ile gelen hastalar,
  • Uygun fiyat ve yüksek kalite politikasının uygulanması,
  • Saç ekim merkezlerinin otel ve konaklama gibi hastayı rahat ettirecek uygulamaları.

Saç Ekimi Yapacak Kurumu Dikkatli Seçilmediği Durumda Neler Yaşanabilir?

En basit anlatım ile kişi, parasının ve zamanının karşılığı alamayacağı bir kurumda bu hizmeti almış olur ve ciddi bir kayba uğrar. Psikolojik açıdan önemli bir sorun olabilen saç eksikliği, başarısız bir uygulama sonrasında hastaların morallerinde de önemli bir yıkım meydana getirebilmektedir. Genellikle yüksek fiyatlara yapılan bu hizmetin kişilerin hiçbir kayba uğramamaları için başlangıçta dikkatli ve titiz davranarak en iyi hekimleri aramaları gerekmektedir.

O Halde Saç Ektirmek İsteyen Kişiler Nelere Dikkat Etmelidir?

Bu hususlar oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken tüm konuları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Öncelikle en elzem konu iyi bir klinik seçilmesidir. Konusunda uzman, gerekli eğitimleri almış ve başarılı deneyim geçmişine sahip olması ilk bakılması gereken husustur.
  • İşlemin referansı olan kurum da dikkatli seçilmelidir. Genel anlamda iyi hizmet veren ve müşteri memnuniyetini öncelik belirlemiş olan kurumlarda genellikle iyi sonuçlar alınır.
  • Saç ekiminde hangi tekniğin kullanılacağı önemlidir. Hekimin operasyon öncesinde hasta için en uygun tekniğin hangisi olduğuna ve neden bu tekniği seçtiğine dair hastayı detaylı bir şekilde bilgilendirmelidir.
  • Kurum veya klinikte mutlaka en son teknolojik ürünlerin kullanıldığından emin olunmalıdır. Bu, operasyon süreci, iyileşme zamanı ve operasyonun kolay ve zahmetsiz geçmesini belirleyen etmenlerin başında gelmektedir.
  • Operasyon öncesinde ve sonrasında yapılacaklar ve dikkat edileceklere dair hekimin öneri ve uyarılarının dışına çıkılmamalı ve özellikle iyileşme sürecinde saçlara azami dikkat gösterilmelidir.

Tüm bu sebeplerden yola çıkılarak görülecektir ki, İstanbul’da yaşayan ve saç ektirmek isteyen kişiler diğer ihtiyacı olanlara göre oldukça şanslı durumdalar. Ülkemizin bu denli tercih edilmesinin sebebi İstanbul saç ekiminde daima iyi kalitedeki hizmette ve müşteri memnuniyetinde saklıdır.

Tüm Estetik Cerrahi Operasyonlarda Neopital’in Başarılı Olmasının Sebebi Nedir?

Dünya’nın en iyi saç ekim merkezi olma hedefimiz olduğu gibi; yüz estetiği, vücut estetiği ve diş sağlığı gibi tüm konularda da en iyisi olabilme misyonuna odaklanmış durumdayız. Sanıyorum ki başarımızın sırrı da Neopital olarak tüm ekip ile birlikte her hastamıza kendi yakınımız gibi özveri göstermeye çalışmamızdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.