ODTÜ Mezuniyet Törenine Pankartlar Damga Vurdu

ODTÜ Mezuniyet Törenine Pankartlar Damga Vurdu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) 2014-2015 akademik yılında mezun olan yaklaşık 3 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Törene yine pankartlar damga vurdu.

 

ODTÜ Kampusundaki Stadyumda yapılan tören, mezun olan öğrencilerin resmigeçitinden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar törende yaptığı konuşmada, mezunları ve ailelerini kutlayarak, bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Mezunlardan, toplumda aktif rol almalarını ve dönüştürücü roller üstlenmelerini isteyen Acar, özgür ve rasyonel düşünceye, sorgulamaya, araştırmaya, öğrenmeye vurgu yapmayı, bilgiye ve uzmanlığa saygı göstermeyi, doğayı korumayı, toplumun tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmayı ODTÜ kimliğinin bir parçası olarak gördüklerini söyledi.

Acar, Türkiye'nin, uzmanlık alanlarında en iyi şekilde yetişen üniversite mezunları kadar demokratik değerleri, laikliği, insan haklarını ve temel özgürlükleri özümseyen toplum önderlerine de ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, "Toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaç ve taleplerini anlayıp, tüm kesimlerin temel hak ve özgürlüklerini garanti eden bir hukuk devletiyle, çoğulcu bir siyasi yapıyla uzlaşabilmek en önemli gereksinimimizdir" dedi.

Mezunların geçişi sırasında ve tören alanında taşıdıkları pankartlar dikkat çekti, işte bunlardan birkaç örnek:

odtu-11.jpg

odtu-12.jpg

odtu-13.jpg

odtu-14.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.