• BIST 91.941
 • Altın 216,129
 • Dolar 5,3830
 • Euro 6,1275
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 4 °C
 • İzmir 8 °C
 • Adana 18 °C
 • Bursa 5 °C

ÖKSÜZ SANCAK

Fikri ATILBAZ

İlahiyat alanında yaptığı çalışmalarla değil de, başarısız darbe girişiminin mimarı olmakla gündeme gelen Öksüz hâlâ daha aranıyor. İnternet sayfalarına 'Vatan haini imam' diye geçmesini bildi. Kötü olan, paralel diyerek mücadele edenlerin bu adamları hiç tanımıyor olması, istihbarat zafiyeti değil de nedir?

İstihbarat kuruluşları olayı önceden öğrenmek amacıyla vardır. Bilsin ki ilgili kurumlar önlem alsın. Bombanın patlatılacağını önceden bileceksin ki, boom diye patlayınca onlarca, yüzlerce kişi katledilmesin. Vatanı bölmek isteyenler başarılı olmasın. Ne acıdır ki bizim istihbaratımızın böyle bir kaygısı yok.

Eğer olsaydı, darbeden aylar önce Adil Öksüz denilen imam bozuntusunun, Ekevakademi dergisinin Eylül 2015 tarihinde çıkan sayısında yazdığı makalede dile getirdiklerini bilirdi. Vatandaşın faceini, sosyal meyde hesaplarını takip eden, 15 yaşındaki öğrenci çocukları savcılığa çektirten iktidar bu yazıdan habersiz. Çünkü Adil Öksüz'ün varlığından, imamlığından habersiz.

"Cedus kavminin önde gelenleri hükümdarları Tasm kavmi kralını devirmek için hile yapılmasını istiyor. Hileye karşı çıkanlara ise şu mesaj veriliyor: Biz senin hayatın için, açık bir baskın yapamayız. Hilekârlıklarda, kavimler için akıllı fırsatlar vardır. Kavmi harbe kışkırtın. Orada ani bir baskın yapın. Hatta kavmin önde gelenlerini tepeleyin, öyle ki, bütün boyunlarını vurup tuz buz edin. Ey kavmim! Harbe girmekten aciz olmayın! Kavmi harbe kışkırtın." Böyle oyun oynanmaz. Böyle istihbarat olmaz. Hadi kim olduğunu bilmiyordunuz, kim olduğunu, görevini öğrendikten sonra, salıvermeniz ne demek oluyor? Böyle bir şey hangi istihbarat kurumunun yönetmenliğinde var. Devleti öylesine habis bir ura mahkum etmişsiniz ki, milleti FETÖ'cü diye yargılayan hâkim bile FETÖ'cü. Bu nasıl bir iştir?

'Ben adalet ve özgürlük arayışı peşinde solcu oldum' ve hakikaten öyleydik, öyle düşünüyorduk.' diyen zamanın Aydınlıkçısı Ethem Sancak, yanına gittiği Fethullah Gülen öyle bir söylemde bulunmuş ki, işte o gün Sancak'ın dönmesine sebep olmuş. Şöyle sallamış vaiz efendi: "Beni 72'de hapse attılar, yanı başımda hücrede solcu gençler vardı, onları gözledim, bunların içinde sahabe hayatı yaşayanlar vardı"  devrim nikahı diyerek zinayı meşru hale getiren sahabe olur mu hiç? Demek ki oluyormuş.

Vatanını sevmeyen uşak zihniyetli adamdan dindar olur mu? Fethullah'a göre oluyormuş. Allah yok diyen kızıllardan, Peygamber Efendimize inanan olur mu hiç? Din tacirine göre oluyormuş. Sancak Efendi etkilenmiş; ancak Gülen'e o zaman niye Komünizmle Mücadele Derneği kurdunuz demek aklına gelmemiş.

Fethullah Gülen ve hareketini şöyle tanımlamış eski Aydınlıkçı, Doğu'nun adamı: "Başında Hocaefendi'nin bulunduğu hareketi ahlaklı Müslüman bireyi inşa etmek ve bunu bütün dünyaya yaymak ve örnekler oluşturarak insanlığı sürece çekmek noktasında fikri ve içtimai bir topluluk inşa etti. Kendimi bu harekete ait görüyorum." Bir anda Müslüman olduğunu hatırlamış ve sahabe gibi yaşamaya karar vermiş. Hem de nasıl sahabe?

Dini hayat tarzı, dünya görüşü yapacaklarına, dini geçim kapısı yapanlardan olmuş. Büyüdükçe büyümüş. Allah yürü ya kulum dememiş; ancak Fethullah yürü be Sancak demiş, şimdiki iktidar da onun ne gibi bir Fethullahçı olduğunu bilmeden Ethem Sancak'ı Star Ethem Sancak yapmış.

Ne güzel memleket... Ne âlâ memleket... Vatansever, imanından ötürü vatanını seven Türk Milliyetçilerine kötü gözle bak; kızıl zihniyete, bölücü zihniyete, siyasi ümmetçi zihniyete kucak aç, Türk Milletini ve Türk Devletini karşılıksız sevenleri düşman belle. Bu yüzden Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli yiğit öğrenci kardeşimizin hakkını savunma, koruma, ölüme terk et. 

Üniversiteleri işgal altında olan bir ülke istemiyoruz. Beyinleri başkalarınca kullanılan, ipotek edilmiş olan insanların değer yapılmasını, değer olarak gösterilmesini, Türkiye'nin kaymak tabakasında olmasını hiç istemiyoruz. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti ise burada Türk Milletinin istekleri ve sözleri geçerli olmalıdır!

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.