Oktay Vural: Bilal'e Dokunulacak Diye Millet İradesin Yok Sayıyor

Oktay Vural: Bilal'e Dokunulacak Diye Millet İradesin Yok Sayıyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'ın "oğlumun bir yolsuzluğu varsa hesap soracak olan yargıdır" sözüne çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP'ye ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik dünkü sert sözlerine MHP'nin Grup Başkanvekili Oktay Vural'dan aynı sertlikte cevap geldi.

"Hesap sorulacağı endişesiyle Beyefendiyi afakanlar basmış, Bilal'e dokunulacak diye Milli İradeyi yok sayıyor" diyen Oktay Vural, Erdoğan'ın Eğer benim oğlumun yaptığı bir yanlış varsa, yaptığı bir yolsuzluk varsa buna hesabı soracak olan yargıdır" sözleri için de "Bize darbe yaptılar diye polisi, hakimi, savcıyı sürdün" hatırlatmasında bulundu.

Oktay Vural şöyle konuştu:

" (17-25 Aralık dosyaları için) Yargının önünü kesen kim?  Hesap soracak yargıdır diyorsun, önünü kesiyorsun. Müdahale ediyorsun, Bize darbe yaptılar diye polisi sürüyorsun, savcıyı sürüyorsun, hakimi sürüyorsun. Paraları sıfırlayan, bizim aile fotoğrafımızda böyle biri yok ki"

Erdoğan ile MHP arasındaki polemik devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere dünkü muhtarlar toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef almış ve "Bilal'i ver, iktidar al" sözleri için Bahçeli'ye "Sen Kimsin" diye çıkışmıştı.

Erdoğan, "Kalkıp benim evladıma, ismiyle “bilal’i ver iktidarı al” bu ne biçim yaklaşımdır ya. Eğer benim oğlumun yaptığı bir yanlış varsa, yaptığı bir yolsuzluk varsa buna hesabı soracak olan yargıdır. Sen kimsin?" demişti.

Erdoğan daha sonra da evladı olmayanlar üzerinden Bahçeli'ye yüklenmiş ve "Evladı olmayanların böyle saygısızlığı yapmasından doğal bir şey olmaz." demişti.

İşte Erdoğan'ın bu sözlerine MHP'den çok sert tepki geldi. Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'ın Bahçeli için söylediği "aile nedir bilmez, evlat nedir bilmez" sözleri için "Erdoğan'ın derdi hilal değil, millet değil Bilal" açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.