OLCAY KILAVUZ: BAŞBUĞ'U ANARKEN ANLAMAK

OLCAY KILAVUZ: BAŞBUĞ'U ANARKEN ANLAMAK

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 4 Nisan'la ilgili açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

İnsana onu diğer canlılardan ayırt eden bir nimet bahşedilmiştir. Bu nimet ki ademoğlunu beşeriyetten çıkarıp esfel-i safiline düşürür veya tam aksine eşref-i mahlukat derecesine yükseltir.

İnsanoğlu aklederek imânını hayatının merkezine raptederse ömrünü büyük bir mânâ ve kemâlat içerisinde tamamlar. Böylesine inanmış ve adanmış kişilerin bedenleri buyrulduğu gibi topraklaşsa da fikirleri ile isimleri nesilden nesile bir bayrak gibi dalganarak her çağın burcunda asılı durur.

Tarihin gördüğü en büyük milletlerden olan büyük Türk Milleti tıpkı Ergenekon'da olduğu gibi zamanı ve mekanı kuşatan bir bozkurt misali, buhrandan çıkışı muştulayan kahramanlar yetiştirmiştir. Bu kahramanlar ki 'gece uyumadan gündüz oturmadan', 'aç milleti tok kılan' Bilge Kağan; Malazgirt Ovasında kefeni ile en ön safta cenk eden Alparslan, Türkistan'da kurduğu medeniyet ile çağını aydınlatan Emir Timur olmuştur. Bu milletin kahraman evlatları İstanbul'u fethederek Fatih, Sina Çölünü aşarak Mısır'a varan Yavuz, Kocatepe'den düşmanının bağrına bir hançer gibi inen Gazi Mustafa Kemal ve tüm imkansızlıklara rağmen ye'se kapılmayan kutlu bir ülküde, sarsılmaz bir imanda vücut bulmuştur. 

Millet uğruna ömrünü vakfeden ve yaşadığı çağda istikameti değiştirip yarınların zaferini müjdeleyen bu kahramanlar vatan, millet, devlet ve bayrak için anadan yardan, serden geçenlerin kalbinde ebedileşmiş, Türk Milletinin nezdinde Başbuğ olarak tarihe geçmişlerdir.

Milletimizin komünizm ve kapitalizm arasında tercih yapmaya zorlanarak emperyalizmin azgın iştahının kabardığı bir dönemde kurtuluşun yalnız ve ancak Türk Milletinin özünde olduğunu haykıran; tabutluklara rağmen yolundan dönmeyip, yağlı urganlara karşı duruşundan taviz vermeyen Cennet Mekan Alparslan TÜRKEŞ Beyefendi de milletimizin gönlünde kurduğu taht ile Başbuğluk payesine erişen kahramanlardandır.
Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey 'Ülküsüz insanın çamurdan farkı olmadığı' şiarıyla tüm imkansızlıklara rağmen bir derviş edasıyla Anadolu'nun her karışında Türk-İslam Ülküsünün filizlenmesi için bir gönül seferberliği başlatmıştır. Bu yolda çile çekmiş, işkence görmüş ama milletini Hakk'a davetten ve köhne dünyaya hakkı haykırmaktan asla vazgeçmemiştir.

Türkeş, Başbuğ Türkeş ki teni güneşten, bağrı ezelden yanık, şanlı Türk'ün ruhunu serinleten Ülkü rüzgarı olmuş; Tanrı Dağından, Hira'ya esercesine Anadolu'nun yiğit evlatlarıyla dünya Türklüğü adına kutlu bir kavgaya sevdalanmıştır. Türk Milleti Türkiye'ye hapsedilmeye çalışılıp Anadolu esir alınmaya uğraşılırken Türkeş Bey yalnız Anadolu Türklüğünün değil; demir perde ardında zulüm gören Türk Dünyasının gür sesi, BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İ olmuştur. 

Ufkuyla mekanı, fikriyle zamanı aşan ve Türkün talihini değiştiren Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey'in doğumunun 100'üncü, vefatının ise 20'nci yılını idrak ediyoruz. O'nun aziz hatırasına saygımızın bir göstergesi olarak; Başbuğumuzun vefat günü olan 4 Nisan ve doğum günü olan 25 Kasım arasında yoğunlaşarak 2017 yılını 'Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Yılı' olarak geçireceğiz.

Başbuğun yolundan ayrılmamaya yeminli ve davası uğruna her türlü mücadeleyi göze almış olan Ülkü Ocakları, 'Başbuğ Alparslan Türkeş Yılı' çerçevesinde; Başbuğ'un kaleme aldığı eserlerin tekrar basılmasını sağlayacak ve ülke genelinde paneller, resimli fotoğraf sergileri, sempozyumlar, eğitim çalıştayları, spor müsabakaları ve çeşitli kültür, sanat etkinlikleri düzenleyecektir. Başbuğ ve Türk Milliyetçiliği konulu; kısa film, kitap, şiir, resim, fotoğraf ve müzik yarışmaları tertip edilecektir. Bu programlarımızda sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil; Türk Dünyası’nın “Başbuğ”unu daha iyi tanıması esasıyla hareket edilecektir. Başbuğ'u sevmenin ve onu anlamanın yalnız görerek mümkün olmadığının farkında olarak; ömrünü adadığı Türk Milleti ve genç nesiller tarafından daha iyi anlaşılması için faaliyetlerimizi geniş bir program çerçevesinde gerçekleştireceğiz.

Biliyoruz ki; bir çok fikir geçtiğimiz yüzyılda tarihin çöplüğüne atılırken; Türk Milliyetçiliği Başbuğ ile gelecek çağları yakalamış ve yükselerek yoluna devam etmiştir. Ergenekon’da yol açan istiklâl tutkusu, Yesevi Ocağı’ndan dünyanın dört bir yanına yayılan Türk İslâm davası, Enver Paşa ile Türkistan’da tekrar kıvılcımlanan Turan sevdası Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in gayretleriyle tekrardan Anadolu’dan gönül coğrafyamıza doğru çağlamıştır.

Başbuğumuzun bizlere emanet ettiği Ülkü Ocaklarının ilelebet yaşaması ve Türk Milletinin yarınları olan Ülkü Ocaklıların kutlu ilerleyişi için her türlü bedeli ödemeyi göze alarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Yirmi bir yaşında çağ açan, imkansızlıkları imanla aşan, Çanakkale’de yedi düvele meydan okuyan ve Türkiye’yi, Türk Milleti’ne kefen biçenlere mezar yapan ecdadın izinde ve onların kavgaları peşinde olmaya yeminli gençler yetiştirmeye devam edeceğiz. 

Yaşamak için değil yaşatmak için doğanlar, Ülkü kervanının yiğit neferleri, solgun hilalin ruhuna düşen bahar cemresi Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey ve canlarını bu dava uğruna feda eden şehitlerimiz başta olmak üzere ömürlerini Türk-İslam Ülküsüne vakfeden tüm büyüklerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor; aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyoruz.

Ülkü Ocaklılar her biri bir bayrak olduğunun bilincinde olan yiğitler, bu bayrağı kirletmeden, yere düşürmeden, lekelemeden; bölünme kabul etmez bir bütün halinde tam bağımsız Milliyetçi Büyük Türkiye'yi muştulamaya yeminlidirler. Ülkü Ocaklılar, tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin mirasçıları olduklarının farkında ve yaşanılan asrı Türk’ün asrı yapacak kuvvet, kudret ve donanıma fazlasıyla sahiptirler. And olsun ki yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız; 

Ne Mutlu Türküm Diyene !!! 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.