• BIST 104.862
 • Altın 229,909
 • Dolar 5,4794
 • Euro 6,2177
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 1 °C
 • İzmir 11 °C
 • Adana 10 °C
 • Bursa 10 °C

Olcay Kılavuz Ege'yi Fethetti !

Olcay Kılavuz Ege'yi Fethetti !
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Ege bölgesi ziyaretlerine Aydın, Balıkesir’i ve Kütahya ile devam etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Ege bölgesi ziyaretlerine Aydın, Balıkesir’i ve Kütahya ile devam etti.

Ziyaretlerinde Ocaklı gençlerle bir araya gelen Kılavuzyaptığı konuşmalarda, “Eğitim ve öğretim seviyesi, bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli göstergelerin biridir. Bu nedenle Ülküdaşlarımızla bir araya geldiğimiz programlarda sıklıkla vurguladığım üzere gençlerimizin öncelikli vazifesi iyi bir eğitim almaktır. Hızla gelişen çağımızda eğitimsiz bir şekilde gelişme kaydetmenin, milli ve müreffeh bir medeniyete kavuşmanın imkanı yoktur. Güçlü bir devlet ve muktedir bir millet olmamızın yolu tartışmasız bir şekilde eğitim ve öğretimdeki başarıdan ve ilerlemeden geçmektedir. Bizim hedefimiz tarihte olduğu gibi her alanda öncü nesiller yetişmesine katkı sunmaktır. İnanıyorum ki gençlerimiz de uzattığımız bu eli tutacak ve bizleri gururlandıracaktır.” dedi.

Ülkü Ocakları’nın Uyuşturucuya karşı başlattığı mücadeleye de değinen Kılavuz “Ülkü Ocakları olarak gençliğimizi bekleyene en büyük tehlikelerden biri olan Uyuşturucuya karşı büyük bir kampanya başlattık. Kurmuş olduğumuz Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu ile illerimizin bugüne değin yaptığı çalışmaları tek elden ve kurumsal bir şekilde yürütmeyi hedefledik. Bizleri yolumuzdan alıkoymak adına önümüze pek çok engel çıkarılacaktır. Bu odakların niyeti bellidir, çünkü beslendikleri en öneli kaynak uyuşturucudan gelen paradır yani gençlerimizin kanıdır. Kaybedecek bir evladımız dahi yoktur. Bu kan emicileri karşı göz açtırmamak adına herkesi taşın altına elini koymaya ve kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Ülke gündemine de değinen Kılavuz, “Bir insanımızın bile kabul edemeyeceği, içine sindiremeyeceği ne varsa bugün hayata geçirilmektedir. Türk Milleti tarihinin hiçbir döneminde bu kadar gayri milli bir yönetimle yönetilmemiştir. Türküm demek adeta suç sayılmakta, bayrak taşımak provokasyon olarak nitelendirilmektedir. Açılım zırvasıyla başlayan süreçteki Habur ve Oslo rezaletlerine yenileri eklenmiş, Türk topraklarının sınırlarında terörist karşılamak alışagelmiş bir hadise olarak lanse edilmiş ve bizlerden de normal bir olaymış gibi tavır sergilememiz beklenmiştir. Ülkemiz adeta yangın yeriyken devleti yönetme mükellefiyetini yerine getirmeyen yöneticilerimiz öksüzün-yetimin parasıyla kendilerine payitaht yaptırma derdindedir. Çalışanlarımız ve emeklilerimiz geçim sıkıntısı içinde yaşarken onların parasıyla sefa sürdürme derdinde olanların yakası iki cihanda da bir araya gelmeyecektir. Ülkücü Hareket olarak milletimize uygulanan zulme, devletimizin adeta sömürge haline getirilmesine karşı sessiz kalmayacak, durmadan-yorulmadan kapı kapı gerçekleri anlatacağız.  Vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla herkesi çatımızın altında buluşmaya, bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş candan aziz bu vatanı savunmak adına Çanakkale ruhunu yeniden canlandırmaya çağırıyoruz.” dedi.  

“Ülkücü Gençlik hiç bir şekilde sokaklarda olmayacaktır. Bizleri doğru bildiğimiz yoldan saptırmaya, provoke ederek kavganın ve kaosun bir tarafı haline getirmeye çalışanlar elbette olacaktır. Sizler ne olursa olsun bunlara aldıramayacak sonuna kadar soğukkanlılığınızı muhafaza edeceksiniz. Sokakların karanlığı bizlere fayda getirmeyecektir. Gerekirse canımızı feda edeceğiz ancak son ana kadar mukaddes bildiğimiz değerleri ayaklar altına aldırmamak adına dimdik duracağız.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ayrıca Aydın Ülkü Ocakları’nda bir devir teslim töreni de gerçekleştirdi. Ali Özerbayrağı Mustafa Karaca’ya devretti.  Balıkesir Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışına da katılan Kılavuz Ülkücü Şehitlerimiz için hazırlanan “Şehitler Köşesi”, son şehidimiz Cengiz Akyıldız’ın adının verildiği mescidini, Kemal Ürer dersliğini ve Atalay Çakır konferans da gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.   

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ HASAN ŞİMŞEK İÇİN DÜZENLENEN ANMA PROGRAMI İÇİN KÜTAHYA’YA DA GİTTİ
Kılavuz anma programında, “4. şehadet yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiğimiz Hasan Şimşek nezdinde kanlarını bu vatanın bütünlüğü için dökmüş, devleti ve milleti var olsun birliği bozulmasın diye darağaçlarına korkusuzca yürümüş olan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Az öncede belirttiğim üzere bir şehitler kervanı olan Ülkücü Hareketin bugünkü temsilcileri olarak sorumluluğumuz ağırdır, üzerimizdeki vebal çok büyüktür. Ülkücü Hareket son isteği mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’i ve şanlı Türk bayrağını öperek şehadet mertebesine erişmek olan vatan evlatlarını çatısı altında buluşturan dünyanın en ağır sosyal maliyetini ödemiş güzide bir kurumdur. Allah aşkına, vatan aşkına canlarını feda etmiş şehitlerimizin bizlere bıraktığı kutlu mirası halel getirmeden, Türk-İslam sancağını yere düşürmemek adına fedakârca mücadele edip ona leke düşürmemek adına adeta gece durmadan gündüz uyumadan çalışmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizin tahrip edildiği, şehitlerimizin kanıyla sulanmış bayrağımızın indirildiği, İstiklal Marşı’nda da şairin dediği gibi altında binlerce kefensiz şehit vatan evladının yattığı topraklarımızın peşkeş çekilmeye çalışıldığı bir dönem içerisindeyiz. Milletimiz her güne yeni bir ihanetle uyanmakta. Birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenler dün olduğu bugün de karşılarında Ülkücü Hareketi bulacaktır. Ülkücü gençler bugün bu ihanet ağını kıracak güce ve iradeye fazlasıyla sahiptir ve Allah’ın izniyle de kıracaktır. Toprağa düşen hilaller misali korkusuzca ölüme yürüyen Ruhi Kılıçkıran. Süleyman Özmen, Dursun Önkuzu, Hasan Şimşek, Cengiz Akyıldız ve daha nice şehit ağabeylerimiz ve kardeşlerimizin yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek, hatırasını yaşatmak tüm ülkücülerin boyun borcudur.” ifadelerini kullandı.
Ülkücü Şehidimiz Hasan Şimşek’in babası Mehmet Şimşek ile de görüşen ve yakından ilgilenen Genel Başkan Kılavuz, “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ailemizdir. Ömrümüzün sonuna kadar onların yanındayız. Sizler de merak etmeyin Hasan Şimşek kardeşimizin idealleri asla yarım kalmayacaktır. Dualarınızı da eksik etmeyin. Ülkücü Hareketin geleceği Şehit ailelerimizin dualarıyla yükselecektir.” İfadelerini kullandı.
Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından Ülkücü Şehidimiz Hasan Şimşek için Kuran’ı Kerim okunarak dualar edildi. Kütahya’daki temaslarını da tamamlayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz daha sonra Uşak’a hareket etti.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.