Osman Öztunç’tan Platter’e cevap: Durumdan vazife çıkarmayın

Osman Öztunç’tan Platter’e cevap: Durumdan vazife çıkarmayın

Ünlü Sanatçı Osman Öztunç’tan, Tirol Eyaleti Başbakanı Günther Platter’e cevap gecikmedi.

İki gündür TRT Haber'de yer verilen Ünlü sanatçı Osman Öztunç konserlerinin iptaline ilişkin haberler Avusturya'da Avrupa Türklerini çok üzdü.

Avusturya'da konser iptali Cumartesi günü için Avusturya'nın Innsbruck ve Pazar günü Salzburg kentinde yapılması planlanan iki konser, salon sahipleri tarafından, konserin referandum mitingi amacına hizmet edebileceği şüphesiyle iptal edildi.

 Açıklamada, yapılan inceleme üzerine, etkinliğin içeriğinin siyasi amaçlara hizmet edeceğinin belirlendiği duyuruldu. Tirol Eyaleti Başbakanı Günther Platter iptal kararını memnun edici buldu.

Platter, "Türkiye'de kutuplaşmalara yol açan tartışmaların buraya taşınmaması gerektiğini" söyledi. Avusturya'da şimdiye kadar referandum ile alakalı dört etkinlik iptal edildi.

17392141_182094788961333_1798626021_n.jpg

DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTMAYIN

 İptal edilen etkinlikte MHP'ye yakın olduğu belirtilen sevilen sanatçısı Osman Öztunç ve Gökhan Tekin'in konser vereceği belirtildi.

 Tirol Eyaleti Başbakanı Günther Platter iptal kararını memnun edici bulurken, Sanatçı Osman Öztunç, “Bu Kutuplaşma değil bir kültür programıdır. Avusturya devletinin Türkiye’deki referandumu olumsuz yönde etkilemek adına durumdan vazife çıkartmasıdır.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.