AK SARAY'DAN SONRA ERDOĞAN İSTANBUL'A SARAY KURUYOR !

AK SARAY'DAN SONRA ERDOĞAN İSTANBUL'A SARAY KURUYOR !

1.3 Miliraya malolan Ak Saray, dünya medyasının ilgi odağı olmaya devam ederken Erdoğan için hazırlanan son Osmanlı padişahı Vahdettin’in kullandığı...

1.3 Miliraya malolan Ak Saray, dünya medyasının ilgi odağı olmaya devam ederken Erdoğan için hazırlanan son Osmanlı padişahı Vahdettin’in kullandığı köşkteki tadilat çalışmalarında da sona yaklaşıldı. Erdoğan İstanbul’a geldiğinde Çengelköy’deki bu sarayda kalacak.

Çengelköy sırtlarında son Osmanlı Padişahı Vahdettin’in tahta geçmeden önce yaşadığı Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’ndeki restorasyon çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.

Yıkılarak yeniden yapılan köşkün önce turizm tesisi ardından devlet konukevi olacağı, son olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullanılacağı iddia edilen köşkün gökyüzü kamerasıyla yapılan çekimlerinde binaların tamamlandığı, alana bir helikopter pisti yapıldığı görülüyor. İçinde büyük bir otopark alanı yapılan alt ve üst olmak üzere iki girişi bulunan tarihi köşk, polis tarafından çok sıkı bir şekilde korunuyor. 081120140809027063658_3CUMHURBAŞKANI TEFTİŞ ETMİŞTİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay üst kapısında bulunan Kerem Aydınlar Camiinde Cuma namazı kıldıktan sonra teftiş ettiği Vahdettin köşkünde, şu anda restorasyonla ilgili son çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Osmanlı’nın son padişahı Vahdettin’in adını taşıyan Köşk, 2. Adülhamit döneminde yaptırılmıştı. Vahdettin Köşkü, 1984 yılında korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescillenmişti. Bundan sonra restorasyon geçiren köşkte yıllar sonra yapılan incelemede restorasyonun betonarme yapıldığı ve ahşapla kapatıldığı ortaya çıkmış, yıkılarak aslına uygun bir şekilde yeniden yapılmasına karar verilmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.