AKP ZİHNİYETİ İNEGÖL'DE İLK KİLİSEYİ AÇTI !

AKP ZİHNİYETİ İNEGÖL'DE İLK KİLİSEYİ AÇTI !

AKP Bursa milletvekili Hüseyin Şahin İnegöl'de Mobilya AVM’si Mobiliyum içerisine kilise açtı..

Mobilya AVM’si Mobiliyum’un açılışı Bursa Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapıldı.  225 bin kapalı alanda, 200 yerli mobilya üreticisini tek bir çatı altında müşterileriyle buluşturan Mobiliyum AVM, 10 Mayıs “Anneler Günü” olması nedeniyle protokol eşleri tarafından kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.

İNEGÖL GÜNDEMİNİ MEŞGUL ETMİŞTİ

Yapımı sürerken, Mobilya AVM  Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özbek’in ‘AVM içerisinde Kilise ve Sinagog düşünüyoruz’ açıklaması tepkilere yol açıp, ilçe kamuoyunda çok tartışılınca, İnegöl gündemini fazlasıyla meşgul eden olayın ardından, Mobilya AVM Yönetim Kurulu, kilise ve sinagog olmaması yönünde karar almıştı. Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Şefik Akyol, “İnegöl Mobilyası 150 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Farklı dinlere mensup müşterilerimiz de mağazalarımızdan mobilya alacaklar. Biz de onların ihtiyaçlarına uygun ibadethane yapma fikrini kamuoyu ile paylaştık. Fakat kamuoyunda oluşan hassasiyetleri dikkate alarak, yönetim kurulu olarak kilise ve sinagog yapmama kararı aldıklarını kamuoyu ile paylaşmıştı.

KARARDAN VAZGEÇİLMEDİ
Bugün açılışı yapılan Mobilya AVM'de yapılmaması konusunda karar alınan kilise ve sinagog kararından vazgeçilmediği görüldü. İdari binanın zemin katında kapısında hac isareti bulunan kilise görüntülere yansıdı.

ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum