ALMANLARDAN IŞİD'LE İLGİLİ TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRACAK İDDİA?

ALMANLARDAN IŞİD'LE İLGİLİ TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRACAK İDDİA?

Türkiye'yi dinlediklerini itiraf eden Alman Basınından çok konuşulacak bir iddia daha. IŞİD'in İstanbul Fatih'te örgüte eleman kazandırma bürosu var.Alman...

Türkiye'yi dinlediklerini itiraf eden Alman Basınından çok konuşulacak bir iddia daha. IŞİD'in İstanbul Fatih'te örgüte eleman kazandırma bürosu var.

Alman Devlet Televizyonu 1.Kanalı ARD’den önemli bir iddia geldi... Ralph Sina imzasıyla Avrupa’dan Suriye ve Irak’a giden IŞİD militanları konusunda haber yapan ARD, IŞİD’in İstanbul Fatih’te gayri resmi bürosu bulunduğunu öne sürdü. AVRUPA'DAN IŞİD SAFLARINA 2 BİN MİLİTAN KATILDI Avrupa Birliği Komisyonu üyeleriyle görüşen ARD muhabirine göre, Avrupa’dan IŞİD saflarına katılan en az iki bin militan bulunuyor. Avrupa ülkelerinin adeta IŞİD’in askere alma merkezi haline geldiğine dikkati çekilen haberde, Avrupa’dan giden militanların önce İstanbul’a uğradıkları belirtiliyor. IŞİD'İN FATİH'TE BÜROSU VAR Avrupalı istihbarat birimlerine dayandırılarak verilen haberde, militanların önce IŞİD’in Fatih’te bulunduğu iddia edilen bürosuna uğrayarak 400 dolar harcırah aldıkları ve Suriye’ye geçiş konusunda destek gördükleri öne sürülüyor. Haberde militanların daha sonra Suriye’deki kamplarda ideolojik ve askeri eğitimden geçirilerek, IŞİD saflarında savaştıkları ve Avrupa’ya döndükleri belirtiliyor. AVRUPA’DA EYLEM İÇİN EĞİTİLİYORLAR IŞİD saflarında savaştıktan sonra tekrar Avrupa’ya dönen militanların Avrupa ülkelerinin güvenliğini tehlikeye attıklarına dikkati çeken AB Komisyonu yetkililerine göre, Avrupa’da normal işine gidip gelen ancak, yıllık izinlerini İstanbul ve Antalya üzerinden Suriye’ye giderek IŞİD kamplarında geçiren çok sayıda militan bulunuyor. Yetkililere göre şu anda pasif olan bu kişiler, IŞİD tarafından günü geldiğinde Avrupa’da eylem yapmak üzere eğitildi ve pusuda bekliyorlar. Haberde ayrıca AB yetkililerine dayanılarak, IŞİD saflarında savaşan 140 Hollandalı ve 385 Belçikalı militan bulunduğu da belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.