ATATÜRK'E GÖRE KÜRT MESELESİ !

ATATÜRK'E GÖRE KÜRT MESELESİ !

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN kÜRT AÇILIMI İşbirlikçi iktidar ile ARTARAK DEVAM EDEN, KÜRTÇÜLÜK VE BÖLÜCÜLÜK faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.Hakkımızı;...

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN kÜRT AÇILIMI İşbirlikçi iktidar ile ARTARAK DEVAM EDEN, KÜRTÇÜLÜK VE BÖLÜCÜLÜK faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.Hakkımızı; “PKK İLE SÖKE SÖKE, KIRA KIRA ALDIK” diyen eşkıyanın siyasi uzantısı son olarak DİYARBAKIRDA; SÖZDE KÜRDİSTAN HARİTASI ÖNÜNDE gövde gösterisi yaptı.

Bölücüler; Kürtçe eğitim ve iki dilli hayat için, ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylüyorlar. Eşkıyanın siyasi kanadına bağlı belediyeler, belediye binasındaki makam odası, işyeri tabelası, sokak, mahalle, köy isimleri, bina isimleri Kürtçe olarak değiştirildi.

Ulu Önderimiz, Başbuğumuz Atatürk; yıllar önce şöyle seslenmiştir.

İşte TÜRK topraklarında imtiyaz isteyenlere BAŞBUĞ ATATÜRK’ ün cevabı:

Başbakan İnönü saat 18.00 sularında Florya Köşkü'nde Atatürk'ü ziyaret etmiş: - Hayırdır İsmet... Habersiz geldin.- Paşam, azınlıklar meselesi... Konuyu Meclis'e getireceğiz... Ne diyorsunuz? - İsmet bugün geç oldu... Yarın sabah erkenden gel, konuşalım. İnönü çıkınca Atatürk "bütün görevlileri" toplamış:- Sadece laleler kalsın... Bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün, atın... Derhal. İsmet Paşa sabah gelmiş, bahçenin "halini" görmüş ve "görevlilere" sormuş: - Ne oldu böyle? - Gazi Paşa Hazretleri emrettiler, söktük. Başbakan İnönü, Cumhurbaşkanı Atatürk'ün odasına girmiş: - Paşam, bahçenin durumu nedir? - Azınlıkları söküp attım İsmet. İnönü "anladım" dercesine başını öne eğmiş: Atatürk: - İsmet, ben "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünü boş yere söylemedim... Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı... Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın.

İki dilli hayat, iki dilli resmi dil, Kürtçe eğitim isteyenler; BİZİM İÇİN BİRER AYRIK OTUDUR. Yok edilmelidir.

ÜlkücüMedya: Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.