Çok Geç Kalmadan Cildinize Bakın!

Çok Geç Kalmadan Cildinize Bakın!

Cilt, parlak ve gergin deriden oluşmaktadır. Ancak ciltteki parlaklık ve gerginlik zamanla ve çeşitli nedenlerle kaybolma eğilimindedir. Bu nedenle cilde bakım yapmak cildin parlak ve gerginliğini korumasını ve güçlendirmesini sağlamaktadır.

Cilt bakımında kullanılan günlük, haftalık ve aylık bakım maskeleri ve malzemeleri ile evde yapılan cilt bakımı gereklidir. Ancak yeterli olduğunu söylemek yanlış olur. Cilt bakımından maksimum verimi alabilmek için cilt bakımı Elazığ uzman ekibinden yardım almak en doğru seçenek olacaktır. Cilt bakımında uzman yöntemleri ve teknikleri bakımın etkisinin artması için oldukça önemlidir.

Cilt Bakımında Kullanılan Yöntemler

Klinik cilt bakımında kullanılan iki önemli yöntemden birisi aqua peel cilt bakım yöntemidir. Bu yöntemde su basıncı ve vakum gücü kullanılarak cilt temizlenirken, hafif kırışıklıklar yok edilir. Aqua peel yöntemlerinden cildin ihtiyacına göre farklı solisyonlar kullanılmaktadır. Solisyonların içeriğinde Alfa Hidroksil Asit, Salisilik Asit kullanılmaktadır. Bu sayede ağrısız ve ameliyatsız olarak ciltteki ölü deri ve akne, siyah noktalar temizlenirken, ciltte ve deri altında yer alan ve çeşitli cilt hastalıklarına neden olan bakterilerde temizlenmiş olur. Yüksek frekanslı su dalgaları ile ölü derinin temizlenmesi cildin daha canlı bir görünüm elde etmesini sağlar.

Bir diğer önemli cilt bakım yöntemi ise Zümrüt Işıltısı cilt bakım yöntemidir. Klinik olarak uygulanan bu cilt bakım yönteminin amacı cilde pürüzsüz bir yapı kazandırmak için cilt tonunu dengelemektir. Zümrüt ışıltısı cilt bakım yöntemi giderilmesi zor olan güneş lekelerinin ve açılmış gözeneklerin kapatılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle hem çok etkili hem de oldukça kolay uygulanan bir cilt bakım yöntemidir.

Ameliyatsız Gerginleştirilmiş Yüz Hatları ile Yaşlanmayı Geciktirme

Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri ile güzel bir cilde kavuşmakta mümkündür. Cilt gerdirme işlemlerinde yapılan ameliyatlar birçok kişiyi korkutmakta ve bu nedenle de istenilen gergin ciltlere kavuşmalarını engellemektedir. Ancak gelişen tedavi yöntemleri ile ameliyatsız yüz gerdirme uygulamaları bulunmuştur. Ameliyatsız yüz germe Elazığ ilinde klinik olarak gerçekleştiren Dr. Dilara Turgut lokal anestezi altında yapılan bu uygulamaların kişiler uyanıkken yapılması nedeni ile kişilerin herhangi bir yatış yapmadan işlem sonrası taburcu olabileceğini söylemektedir.

Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri Fransız askısı, PDO iplerle gerdirme, Franksiyonel lazer uygulamaları ve babyface lazer uygulamaları başta olmak üzere birçok farklı yöntemden oluşmaktadır. Her yöntem için uygulama seans sayısı ve etki süresi farklılık göstermektedir. Hızlı sonuç almak isteyenlerin POD iplerle germe ve Fransız askısı gibi anında sonuç veren yöntemler önerilmektedir. Ancak birkaç seansla sonuç almanın yeterli olacağını düşünenler için ise lazer yöntemler önerilmektedir. İp ile germe ve Fransız askısı yöntemlerinde eriyebilen ya da daha uzun süre gerginliği koruyan ip türleri tercihine göre etki süresi belirlenebilmektedir. Yüz gerdirmede kullanılan ameliyatsız yöntemler sayesinde çok kısa boşluklarda bile hızlı ve sağlıklı bir şekilde yüz gerdirme işlemi yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.