‘ENGELSİZ YAŞAMDA’ yeni dönem ETİMESGUT'tan başlıyor.

‘ENGELSİZ YAŞAMDA’ yeni dönem ETİMESGUT'tan başlıyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Engelsiz Yaşam Merkezi: "Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak ve güzelleştirecektir. Biz bir aileyiz. Sorunları birlikte aşacağız. Birlikte mutlu olup birlikte üzüleceğiz. Asla pes etmek yok" dedi

Etimesgut Engelsiz Yaşam Merkezi'nin 19 Kasım Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını açıklayan  Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bir grup Etimesgutlu engelli ve ailesine, yeni hizmete giren Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı engelsiz yaşam merkezini gezdirdi, merkezin toplantı salonunda bilgi verdi.

TÜRKİYE'DE EŞİ YOK

20 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezin 5 bloktan oluştuğunu belirten Demirel, "Türkiye'de başka bir örneği olmayan merkezimizde, engelli kardeşlerimizin ve engelli bireyi bulunan ailelerimizin hayatlarını kolaylaştıracak birçok hizmeti bir arada sunacağız. 5 bloktan oluşan merkezimizin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet verecektir" dedi.

ÖRNEK HİZMETLER

Belediye olarak toplumun her kesimine ulaşmaya ve sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Demirel, "Hepimizin çözmesi gereken sorunları vardır. Vatandaşıyla el ele vererek sorunları kavrayan, sorunları ortadan kaldırmak için çaba sarfeden bir belediye yönetimimiz vardır. Bu yönüyle engellilerimiz için de örnek hizmetler sunuyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi'mizin yanı sıra, Engelli Masasımız ve Engelliler Meclisimiz'le çok yoğun çalışıyoruz. Şimdi bu üç birimi koordine edecek olan Engelli Koordinasyon Merkezi'mizi kurduk. Amacımız; engellilerimizle birlikte hayatın güzelliklerini paylaşmak, onların hayatlarına güzellik katmaktır. Lütfen bu tesislerimizi, hizmetlerimizi benimseyip sahip çıkınız. En üst düzeyde yararlanınız" dedi.

Engelliler ve aileleri, Başkan Demirel'e çiçek takdim ederek Engelsiz Yaşam Merkezi ve diğer hizmetleri için teşekkür ettiler. Engelliler ve aileleri, merkeze hayran kaldıklarını ifade ederek, "burası artık bizim evimiz" dediler.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.