Fuat Avni: Devlet Bahçeli Baykal ve Erdoğan'ın Oyununu Bozdu!

Fuat Avni: Devlet Bahçeli Baykal ve Erdoğan'ın Oyununu Bozdu!

Ak Sary'dan çok önemli bilgileri deşifre etmesiyle bilinen twitter fenomeni fuat avni Erdoğan ile Baykal'ın meclis başkanlığı planını ve Bahçeli'nin bu planı nasıl bozduğunu yazdı.

İşte Fuat Avni'nin gündemi sarsacak tweetleri:

 

1. Yezid Meclis başkanlığı seçiminde MHP'nin Baykal'a oy verip HDP ile yan yana gelmesini planlıyordu, ama Bahçeli'nin tavrı oyunu bozdu.

2. Yezid ve Baykal'ın ortak planına göre MHP Baykal'a oy verecek Baykal Meclis başkanı olduktan sonra birlikte erken seçim kararı alcaklardı

3. Sarayda Baykal ile yaptıkları plana göre Baykal MB olamazsa E.seçim olmazsa Baykal CHP'den 30 Mv ile AKP'ye geçecek ve iktidar kurulacak.

4. Yezid Sarayda Baykal'a erken seçim olursa yeniden Meclis Başkanlığı olmazsa 30 Milletvekili ile gel Başbakan yardımcılığı senin demişti.

5. Saraydaki görüşmede Yezid eğer MHP seni desteklemezse son tura kadar çekilme MHP'nin adayı son tura kalmamalı dedi ve öyle oldu.

6. AKP'nin meclis başkanlığı seçiminde 3 adayı vardı. Birisi kurucusu Fırat, diğeri Yezidi Başbakan yapan Baykal diğeri İsmet Yılmaz'dı.

7. Akp kurucusu Fırat şimdi HDP Milletvekili olarak gözüksede, kulağı hala Yezid'de o ne derse onu yapıyor Saman altından su yürütüyorlar!

8. Baykal saraydan tekmili aldıktan sonra CHP'nin başına ben adayım diye dikilince CHP ister istemez onu aday yapmak zorunda kaldı.

9. Yezidin başbakan olmasında pay sahibi olan, sonra kendisine kaset komplosu kurulan Baykal'ın neden Yezidle görüştüğünü artık anladınızmı?

10. Siz şahsınıza çirkin iftiralar atan, kaset komploları kuran ve servis eden birisiyle bırakın görüşmeyi yüzüne dahi bakarmıydınız?

11. Bunları seçimden önce yazmamamın sebebi milletin siyaseti kendisinin analiz etmesini ve doğruları kendisinin görmesini istememdir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
53 Yorum