Kurumsal SEO Çalışmaları İle Hedeflerinize Kolayca Ulaşabilirsiniz

Kurumsal SEO Çalışmaları İle Hedeflerinize Kolayca Ulaşabilirsiniz

SEO; web sitelerinin yazılımı, tasarımı ve kodlanması aşamasında; arama motorlarını kullanan ziyaretçilerin web sitelerine kolay bir şekilde ulaşabilmesi, site trafiğinin artırılması ve arama motorlarının söz konusu siteyi, kullanıcıların aramalarına hızlı şekilde taşıması amacı ile gerçekleştirilen site optimizasyonu olarak tanımlanabiliyor.

Bu optimizasyonlar birçok değişken barındırmakta olup arama motorları; kendi yapılarına göre değişken algoritmalar kullanarak web sitelerini değerlendiriyorlar. Bu yüzden SEO analizinin alanında uzman kişiler tarafından, arama motorlarının detaylı analiziyle ve doğru çalışmalarla gerçekleştirilmesi gerekiyor. Arama motorları kullandıkları kendilerine ait bot sistemleri ile belirli aralıklarda siteleri tarıyorlar. Bu taramaların yapısı ve sıklığı; web sitesinin hızına, trafik içeriğine, hosting hizmetinin alındığı firmaya ve lokasyona en önemlisi de bunların tümünü kapsayan web sitesi SEO çalışmalarına göre değişiklik gösteriyor. 

Tarama sonucunda elde edilen verilere dayanılarak web siteleri arama sonuçlarına göre sıralanıyor. Zamanla içerisinde; sitenin kurgusal yapısı, yeni teknolojilerin kullanılıp kullanılmaması gibi etkenlere göre değişiklik söz konusu olabiliyor. Kurumsal SEO çalışmaları ile firmalar bu sıralamalardaki yerlerini en üst sıralara taşıyabiliyorlar. Şunu da göz ardı etmemek gerekiyor ki; dana önceden yapılmış yanlış SEO optimizasyonunun ya da SEO çalışmasının olması, backlinklerin bilinçsizce alınması, yanlış sunucu kullanılması, virüs bulaşması ya da spam derecesinde kelime öbekleri ile web sitesinin gerilemiş olması; kurumsal SEO çalışmalarını zorlaştıran nedenler arasında yer alıyor. 

Kurumsal SEO hizmeti İstanbul ve diğer illerde faaliyet gösteren firmalar arasında giderek daha popüler bir hale geliyor. Kurumsal SEO; firmaların, işletmelerin ve projelerin hedef kitleleri ile kolay bir şekilde buluşmasını sağlayacak biz dizi uygulamadan oluşuyor. Arama dostu bir web sitesine sahip olmak için gereken koşullar oluşturulduğunda, sektörel pek çok rakibin geride bırakılmasını sağlayacak bir altyapıya da kavuşulabiliyor. Bu amaca yönelik olarak yapılacak SEO stratejileri; iç SEO, dış SEO ve özgün içerik olarak üç ana başlık altında toplanabiliyor. 

Arama motorları bot yazılımları ile web sitelerini denetleyip bir değer atadıklarından; web sielerinin temiz kodlama ve SEO yönergeleri ile uyumlu olarak iç SEO koşullarını yerine getirmesi dikkat edilmesi gereken ilk nokta olarak kabul ediliyor.

Web sitelerinin dijital dünyadaki bilinirliği sektöründe otorite kabul edilmesi anlayışını da beraberinde getiriyor. Bu bilinirlik sosyal medya platformlarından farklı web sitelerine uzanan geniş ancak bilinçli bir backlink ağına sahip olunarak sağlanabiliyor. 

Diğer önemli konu olan özgün içerik konunun uzmanları tarafından en çok özen gösterilmesi gereken konu olarak kabul ediliyor. İçeriğin özgün ve kaliteli olması; web sitelerinin arama motorlarının sıralamalarında üst sıralarda yer alabilmesinde son derece önemli bir rol oynuyor. SimurDigital; web sektöründe sahip olduğu deneyim ve alanında uzman kadrosu ile müşterilerinin sektörlerini detaylı bir şekilde analiz ediyor ve kurumsal SEO çalışmaları ile ilgili yol haritasını kendileri ile paylaşıyor. 

İtibar Yönetimi Hizmetleri İle Dijital Dünyada Öne Çıkabilirsiniz

Dijital dünyada yer alan markaların ya da kişilerin itibarının yükseltilmesi için yapın İtibar yönetimi İstanbul merkezli SimurDigital tarafından müşterilerine sunulan hizmetler arasında yer alıyor. İtibar yönetimi çalışmaları ile markaların ya da kişilerin halka doğru şekilde nakledilmesi ve tanınırlık oranlarının artırılması hedefleniyor. İtibar yönetimi çalışmaları sayesinde; çevrim içi ve çevrim dışı ortamlarda bir kontrol mekanizması oluşturuluyor. Böylece markaların ya da kişilerin imajının ve itibarının haksız yere zedelenmesinin de önüne geçilmiş oluyor. İtibar yönetiminin sağlanabilmesi için zamana ihtiyaç duyulduğu gibi sürekliliğin esas olduğu da biliniyor. Markaların ya da kişilerin itibarının yalnızca bir kez iyileştirilmesi kısa vadede etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Ancak sürekli olarak itibar yönetimi stratejileri takip edilip kontrol mekanizması otomatikleştirildiğinde itibar istenilen seviyede tutulabiliyor. Ve uzun vadede faydaları görülebiliyor. 

İtibar yönetimi çalışmaları ile insanların, markaların, kuruluşların; söz konusu markaları ya da kişileri duyduklarında akıllarında canlanan olumlu ya da olumsuz değer yargılarının tümü hedef alınıyor. Markaların itibarının yüksek olması; müşterilerin güveninin sağlanması ve potansiyel müşterilerin sürekli müşteri haline getirilmesinde büyük bir etkiye sahip bulunuyor. 

Markalarını duyan insanların aklında olumlu şeyler canlanmasını isteyen şirketler, itibar yönetimi konusunda sağlam stratejileri uygulamayı tercih ediyorlar. Bu noktada Kurumsal İtibar Yönetimi hizmetleri devreye giriyor. Yalnızca bir sefere yönelik bir çalışma olmayan Kurumsal İtibar Yönetimi; markaların itibarının her zaman çeşitli kanallardan kontrol altında tutulması, gerekli görülen noktalarda desteklenmesi ve çözümlenmesi hizmetlerini kapsıyor.

İtibar yönetiminin ilk adımını kişinin, markanın ya da şirketin inceleme altına alınıp referans kaynaklarının incelenmesi oluşturuyor. Bu aşamada çevrim içi ortamlar ve sosyal medya platformları devreye giriyor. Tüm izleme yöntemlerinin takibinin ardından dijital itibarın iyileştirilmesi için gereken çalışmalar başlatılıyor ve süreç düzenli olarak takip ediliyor.

SimurDigital Farklı Ve Etkili Çözüm Önerileri İle Dikkat Çekiyor

SimurDigital itibar yönetimi İstanbul çalışmalarında öncelikle marka ile ilgili olumsuz içerikleri analiz ediyor ve gruplandırıyor. İtibar yönetimi çalışmaları ile marka adına yapılan tüm olumsuz paylaşımları tespit edip en aza indirmeyi amaçlıyor. Bunun için de her marka için detaylı analizler yapıp özel işlemler uyguluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.