Meme Estetiği Ameliyatları Gözünüzü Korkutmasın

Meme Estetiği Ameliyatları Gözünüzü Korkutmasın

Meme estetiği İstanbul özelinde konuşsak bile en çok ilgi gören estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Memenin görünümünün değiştirilmesi ya da yeniden şekillendirilmesi amacı ile yapılan cerrahi işlemler meme estetiği diğer bir deyişle mamoplasti olarak adlandırılmaktadır.

Genellikle tıbbi ve estetik nedenlerle kadınlara uygulanmakla birlikte jinekomasti sorunu yaşayan erkeklere de meme küçültme ameliyatı yapılabilmektedir.

Meme Estetiğine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Meme estetiğinin genellikle; aşırı kilo alıp - verme ya da obezite sorunu yaşayan, ergenlikte ya da hamilelikte hormon dengesizliği bulunan, ilerleyen yaşa bağlı olarak göğüslerinde deformasyon gelişen kişilerde uygulanması tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra meme estetiği; genetik yatkınlıklar ya da bazı hastalıklar dolayısıyla göğüslerini büyük, küçük ya da sarkık bulan kişilere de uygulanabilmektedir. Meme dikleştirme İstanbul ve çevresinde en çok tercih edilen meme estetiği operasyonudur diyebiliriz.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Mamoplasti yani meme estetiği uygulanacak olan hastaya öncelikle sağlık taraması yapılmakta ve hastanın talepleri doğrultusunda ameliyata uygunluğa karar verilmektedir. Çoğunlukla ameliyat gel anestezi altında yapılmakta olup uygulanacak ameliyat türüne göre kesi atılıp işlem gerçekleştirilmektedir. Ardından kesi atılan bölge dikiş vb yöntemlerle kapatılarak bandajlanmaktadır.

Meme estetiği her kadının ihtiyacına göre farklı şekillerde uygulanmakla birlikte genelde üç grupta toplanmaktadır:

Meme büyütme estetiği ameliyatlarında meme bezinin ya da göğüs kasının altına implant olarak adlandırılan protez göğüs yerleştirilmektedir. Meme protezindeki ana madde, protezin dış yüzeyinde yer alan silikon olup; bu ameliyat ile memelerin boyutu artırılıp, konturu azaltılmakta ve görünüşü iyileştirilmektedir. Hastadan alınan yağ dokusu ile memelerin kısmen büyütüldüğü lipofilling kalıcı bir yöntem olmamaktadır.

Meme küçültme estetiği ameliyatlarında; vücut ile orantılı bir göğüs ölçüsünün elde edilmesi ve rahatsızlığın azaltılması için aşırı olan göğüs dokusu ve deri cerrahi yöntemle alınmaktadır. Temelde tıbbi nedenlerle uygulansa da estetik kaygıların giderilmesi için meme küçültme estetiği ameliyatlarını tercih eden kadınlar da bulunmaktadır. Meme küçültme estetiği operasyonlarında hastanın genel anestezi altında olması gerekmektedir. Öncelikle meme başına ve areolaya kesi uygulanıp fazla doku, yağ vb çıkartılıp alınmaktadır. Ardından meme ucu orijinal kana ve sinir beslenmesine bağlı kalacak şekilde yeniden konumlandırılmaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda cildin çevresinden deri atılarak areola yani meme ucunun etrafındaki kahverengi daire azaltılmaktadır. Alttaki meme dokusunun küçültülüp kaldırılmasının ardından şekillendirme yapılmaktadır. Yeni şekillendirilmiş göğüslerin desteklenmesi için göğüs dokusunun derinliklerine sütür denilen tıbbi cihazlar yerleştirilmekte ve küçülen memenin yeniden şekillendirilmesi için kesikler bir araya getirilmektedir. Ardından cilt yapıştırıcı, dikiş ve / veya cerrahi bant ile kapatıldıktan sonra pansuman ve bandajlama yapılmaktadır. Meme küçültme estetiği ameliyatlarında fazla kanın veya sıvının boşaltılması için cilt altına tüp koyulabilmektedir. Ameliyattan sonra oluşabilecek enfeksiyon ve ağrı riskinin azaltılması için hastaya antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir.

Meme dikleştirme estetiği ameliyatları ile de sarkan göğüslerin sıkılaştırılması amaçlanmakta ve genellikle meme büyütme işlemi ile birlikte uygulanmaktadır. Bazı kadınlarda göğüs dokusunu yerinde tutan bağların zamanla gevşemesi, hamilelik, kilo alıp verme, emzirme, yaşlanma gibi nedenler dolayısı ile göğüs sarkması yaşanabilmektedir. Meme dikleştirme estetiği ameliyatları da bu durumlarda göğüs hacmini koruyarak sarkma ya da deforme olan göğüslerin yeniden dikleştirilmesi için uygulanmaktadır. Meme dikleştirme estetiği ameliyatları esnasında hastanın meme ucu küçültülebilmekte ya da yeri değiştirilebilmektedir. Bu işlem fazla derinin çıkartılması ile uygulanmaktadır. Büyüklüğü normal olan sarkık göğüslü kadınlarda ise meme dokusunun yerine yalnızca fazlalıklar çıkartılmakta ve meme ucu normal yerine alındıktan sonra sabitleme işlemi yapılmaktadır. Meme dokusunun eksik olduğu durumlara ise sarkmanın düzeltildiği esnada meme protezinin yerleştirilmesi gerekebilmektedir. Meme dikleştirme İstanbul ve çevresinde yaşayan kişilerin, kendilerine yakın bir lokasyonda yaptırmalarını önerdiğimiz operasyonlardan birisidir. Dikleştirme operasyonu sıkça kombine operasyon olarak planlanabildiği için kontrol ve dinlenme süresi diğer meme estetiği operasyonlarına göre biraz daha uzun süreli olabilir.

Meme Estetiği Ameliyatlarında Güvenilir Adres: Op. Dr. Evren İşçi Kliniği

Estetik operasyonların başarısını doğrudan etkileyen faktörlerden en önemlisi doktor tecrübesi olarak kabul edilmektedir. Estetik operasyon yaptırmak isteyen kişilerin doktor seçimi yaparken belli kriterlere uyması gerekmektedir. Plastik cerrahlar kendi içlerinde uzmanlık alanlarına ayrılmış olup seçilen doktorun uzmanlığının, yapılacak operasyon ile uyumlu olması en önemli noktalardan biri olarak kabul edilmektedir. Seçilen doktorun el tecrübesi işlemin başarısını ve operasyon sonrası iyileşme süresini etkilediğinden tecrübe de göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasında bulunmaktadır. Meme estetiği ve burun estetiği operasyonlarında doktorların daha önceki vakalarının incelenmesi de hastaların bir fikir edinmesinde etkili olmaktadır. Estetik operasyonlar sonrasında güzel olduğu kadar doğal bir görünüm de elde edilmesi gerekmekte ve bu durum tamamen doktorun el becerisine bağlı bulunmaktadır. Meme estetiği İstanbul ve çevresinde yaygın olarak tercih edilen operasyonlar arasında yer almaktadır.

Op. Dr. Evren İşçi Kliniği, bünyesindeki uzman ekip ile operasyonlardan önce ve sonra hastalar ile çok iyi iletişim kurulmasına özen göstermektedir. Hastanın doktoruna operasyondan belirtisini net bir şekilde anlatması istenmekte ve operasyondan önce de sonra da hasta doktoru tarafından yakın bir şekilde takip edilmektedir. Op. Dr. Evren İşçi Kliniği’nin tüm doktorları hastalarının beklentilerini ve şikayetlerini dinleyerek en doğru çözümleri sunmaya özen göstermektedir. Hastanın istediği vücut şeklinin ve operasyonların uygun olmaması durumunda kendilerine en doğru yönlendirmeler yapılarak en doğal sonuçların alınmasına odaklanılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.