Mermer Restorasyonu Nedir?

Mermer Restorasyonu Nedir?

Mermerler estetik ve sağlamlık açısından birçok yapıda, alanda kullanılırlar. Özellikle eski konaklarda, yapılarda mermer kullanımı çok yaygındır.

Dayanıklı olmalarına rağmen uzun yıllar boyunca bazı aşınmalar, hasarlar nedeniyle orijinal hallerinden uzaklaşabilir, eskiyebilirler. Mermer parlatma ve cilalama gibi işlemlerle onları ilk günkü güzelliğine ulaştırmak mümkündür. Mermer restorasyonu kapsamında birçok işlem hassasiyet ile yapılır.

Mermer Restorasyonu ile Yeniden İlk Günkü Gibi!

Mermer restorasyonu; mermer yüzeylerde meydana gelen aşınmaların, renk solmalarının, eskimelerin, çukurlaşmaların vb. giderilip mermerin yenilenmesi için yapılan işlemdir.

Mermer silimi ve cilalama işlemleri; parlatma, temizleme vb. aşamalarının hepsi mermer restorasyonunun kapsamındadır. Mermer yüzeylerin eski güzelliğine, estetiğine ve dayanıklılığına kavuşması için restorasyon çalışmalarının iyi biçimde projelendirilmesi, planlanması gerekir.

Mermer Restorasyonu Aşamaları

Uytaş Restorasyon firması olarak bu sektörde uzun yıllardır hizmet veriyoruz; edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak amacıyla her detayı özenle planlıyoruz.

Mermer restorasyonuna başlamadan önce mermerdeki sorunlar tespit edilmeli ve sonrasında mermer temizleme, parlatma vb. işlemlere geçilmelidir.

Öncelikle mermerin türü tespit edilir ve buna göre hangi işlemlerin nasıl uygulanacağına karar verilir. Mermerin üzerinde çatlak, çukur var mı? Ne gibi sorunlar görülüyor? Lekeler, çukurlaşmalar vb. kontrol edilir.

Mermerdeki problemli durumları ekibimiz tespit edip, değerlendirir. Mermerin orijinal hali de göz önüne alınarak yapılması gerekenler bir proje kapsamında ortaya koyulur.

Mermer restorasyonu hassas işlemleri kapsadığı için dikkatli ve tecrübeli kişilerce yapılmadığı sürece istediğiniz sonucu almanız zorlaşacaktır. Bunun yanı sıra deneyimsiz kişilerce yapılan yenileme çalışmaları sonucunda mermerlere daha fazla zarar verilmesi de mümkündür.

Kaliteli Mermer Restorasyon Hizmeti Uygun Fiyatlarla!

www.uytasrestorasyon.com.tr linkine tıklayarak firmamızın hizmetlerini detaylı olarak inceleyebilir; tecrübeli ve bu sektördeki yenilikleri uygulamaya geçirebilen bir ekipten restorasyon hizmeti alabilirsiniz.

Mermer cilalama, temizleme, parlatma, silme ile mermer yüzeylerinizdeki tüm sorunlar geride kalacak! Mermerlerinizin ilk günkü parlaklık ve estetik görünümü ile mekanlarınızı güzelleştirebilirsiniz!

Fiyatlarımız da oldukça ekonomik ve bütçenizi zorlamayacak düzeyde! Aldığınız kaliteli hizmete değecek bir fiyat listemiz var. Yapılan işlemlere, mermer türüne göre restorasyon fiyatlarımız müşterilere özel olarak çıkartılır. Detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.