PKK ÖRGÜTÜYLE GEZİYE ÇIKTILAR !

PKK ÖRGÜTÜYLE GEZİYE ÇIKTILAR !

Yeni Şafak’ın baş yazarı Ali Bayramoğlu, bölücü terör örgütü PKK’nın paravan kuruluşu olduğu ortaya çıkan DPI’ın gezisi için yollara düştü. Beraberinde HDP’li eski vekiller ile Kadir İnanır gibi isimler de var.

Bayramoğlu Yeni Şafak’taki bugünkü yazısında şu bilgileri verdi:

 “Seçimler farklı sonuçlarla bitseydi, AK Parti tek başına iktidar kuracak çoğunluğa ulaşsaydı, muhtemelen şimdi içinde olduğum heyet farklı isimlerden oluşacaktı. Manila'ya AK Parti, CHP ve HDP'den ikişer milletvekiyle gelmiş olacaktık. Onlar yerine aramızda bu partilerin Ayla Akat, Nursuna Memecan, Nazmi Gür, Melda Onur, Alaattin Yüksel gibi eski milletvekilleri var. Heyetin diğer üyeleri Kadir İnanır, Sevtap Yokuş, Yılmaz Ensaroğlu, Erol Katırcıoğlu, Kezban Hatemi, Fadime Özkan, Kerim Yıldız, Esra Elmas.

Bu, yeni bir DPI gezisi.

Amaç her zaman olduğu gibi Türkiye'de Kürt meselesine, çözüm sürecine faydalı olabilecek, ufuk açacak deneyimlere temas etme, çatışma çözümlerini yerinde gözleme.”

DPI GERÇEĞİ

Ali Bayramoğlu’nun aktardığı “gezi”nin organizatörü.

İngiltere merkezli gizemli bir örgüt olan DPI, açılım sürecinin başlarında ülke içinde ve dışında gizli toplantılar düzenlemiş, bu toplantılara Ali Bayramoğlu gibi isimler katılmışlardı.

2012’de bu garip organizasyonlarla gündeme gelen DPI’ın, bölücü terör örgütü PKK’nın yurt dışındaki bir paravan kuruluşu olduğu ortaya çıkmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum