Tahancı Hukuk Bürosu

Tahancı Hukuk Bürosu

Tahancı Hukuk Bürosu, Türkiye'de köklü bir geçmişe sahip olmanın verdiği gurur ile deneyimli avukatları sayesinde müvekkillerine birçok hizmet sunmaktadır.

Tahancı Hukuk Bürosu güncel hukuki dosyaları ile müvekkillerin en iyi bilgi donanımına sahip olması için çalışmalar sürdüren bir kurumdur. Kamuoyu ve müvekkillerin en çok sorduğu sorulardan biri olan adli sicil kaydı nasıl silinir konusunda sizi bilgilendirmekten büyük memnuniyet duymaktayız.

Adli sicil kaydı  dediğimiz sabıka kaybı bireyler hakkında kesin olan cezaların ve mahkumiyet bilgilerinin Adliye Bakanlığı'na bağlı olan Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından kayıt edilmesidir. Bireyler adli sicil kayıtlarına e-devlet kurumunun resmi web sitesinden ve adliyelerde yer alan adli sicil müdürlüklerinden ulaşabilir.

Tahancı Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize adli sicil kaydı silme işlemlerinde yardımcı olarak, danışmanlık yapmaktayız. Adli sicil kaydının silinmesi işlemi çeşitli süreçlere ve koşullara göre tamamlanmaktadır. 

Bu işlemler şöyledir:

a) Hüküm yenmiş bir cezanın tamamen tamamlanması
b) Ceza şartlarının ortadan kaldılmasını sağlayacak şikayetten vazgeçme
c) Cezanın süresinin geçmesi
d) Genel aftan yararlanma

Bu gibi hususlarda adli sicil kaydınız silinerek gerekli kurumlar tarafından adli sicil arşiv kaydına tahsil edilir.

Tahancı Hukuk Bürosu olarak ceza yargılanması sisteminde devreye giren ankara ceza avukatı seçeneklerimiz sayesinde müvekkillerimizin maddi ve manevi her türlü ihtiyaçlarını gidermekteyiz. Başlıca çalışma alanlarımızdan biri olan ceza hukuku kapsamında müvekkillerimizin hakaret, mala zarar verme, hırsızlık, cinsel taciz, dolandırıcılık, uyuşturucu madde kullanma, taksirle adam öldürme, taksirle yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal etme gibi durumları yaşaması halinde müvekkillerimize hukuki açıdan destek sağlayarak, onların haklarını korumaktayız.

Hizmet verdiğimiz hukuki süreçlerden biri olan güvenlik soruşturması davası ise başvuru yapacak bireylerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Müvekkillerimizin özel hayatının korunması hakkı, kamu hizmetine girme hakkı, kişisel verilerinin güvenliği, masumiyet karinesi gibi haklarını ihlal edecek gibi durumları yaşaması halinde başvuru süreçleri başlamaktadır.

Güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması sebebiyle idarelerin kamu görevine atamama veya var olan atama işlemini yok sayma gibi işlemler gerçekleşmektedir. Bunlara karşı dava dilekçesi hazırlanırken İdari Yargılama Usülü Kanunu gereğince husus maddelerinin dikkate alınması gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz durumla karşılaşılarak, mümkün olmayan sonuçların yaşanması ve dava yoluyla kazanılması olası dava yolunun kaybedileceği anlamını taşır.
Güvenlik soruşturması davasının olumsuz sonuçlanması sebebiyle açılması planlanan iptal davalarında dava açılmadan önce bireyin idareye ön başvurması aranan bir şart değildir. Lakin 2577 sayılı Yasanın 11. maddesi gereğince atamama işlemine karşı temyiz yapılabilirse hukuki açıdan net bir sonuç alacağı kesin değildir. Çünkü bugüne kadar yaşanmış olan bu davalar göstermektedir ki; idare hiçbir zaman olumsuz bir seçeneği mahkeme kararı olmadan geri almamaktadır. Bununla beraber idareci/yönetici ünvanına sahip bireyler kendilerini güvenlik soruşturması gibi bir konuyu barındıran işlemlerde sorumluluk altına sokmamakta, gelecekleri açısından bazı tedbirler almaktadır. Tüm bu nedenlerin yaşanması halinde idari yargıda vakit kaybetmeksizin iptal davasının açılması olası olumlu durumların yaşanmasını sağlayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.