Ülkücülerin İmam Tepkisi

Ülkücülerin İmam Tepkisi

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’nda insanlık dramı sürüyor. Son olarak Kaşgar bölgesinde yaşanan olaylarda resmi makamlara göre 18, yerel kaynaklara göre ise en az 28 kişi hayatını kaybetti.

Çin’in Ramazan ayında oruç tuttukları için Türkistanlılara uyguladığı baskı ve zulüm Türkiye’de de sert tepkilere yol açtı.

Yurdun dört bir yanında Türkistan’daki katliam için protesto gösterileri düzenleniyor. İstanbul’da da hayatını kaybeden 28 kişi için Ülkü Ocakları tarafından gyabi cenaze namazı düzenlendi.

İstanbul Ülkü Ocakları 2. Bölge başkanlığının organize ettiği Şişli Merkez Cami’nde Gıyabi Cenaze namazına onlarca vatandaş katıldı.

İMAM KRİZİ ÇIKTI!

Namaz öncesinde ise imam krizi yaşandı. Dün cuma namazına müteakip kılınması planlanan cenaze namazı için cami imamı “başka cenaze olduğu gerekçesiyle” namazı kıldıramayacağını söyleyince duruma tepki gösteren Ülkücüler, çözümü farklı bir yöntemle buldu. Ülkücü gençlerden Bayram Akcan imam sarığı ve cübbesini giyerek cemaate imamlık yaptı.

 

“HEPİMİZ NAMAZ KILDIRMASINI BİLİRİZ”

Namazın ardından yaşananları anlatan Bayram Akcan “Soydaşlarımız için gıyabi cenaze namazı kılacaktık. Ancak cami imamı başka bir cenazeyi gerekçe göstererek namazı kıldırmayacağını açıkladı. Biz de üzerimize düşeni yaptık. Ülkücü hareket içinde herkes imam, herkes alperen, herkes bozkurttur. Hepimiz namaz kıldırmasını da çok şükür biliriz” dedi. Grup namazın ardından camiden ayrıldı.

 

ÇİN’DEN HER GÜN ÖLÜM HABERİ GELİYOR

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’dan her geçen gün yeni bir “katliam” haberi geliyor. Çin devleti Doğu Türkistan’daki Müslümanlara yıllardır uyguladığı baskı ve zulmü Ramazan ayı gibi dini günlerde artırıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum