Uluslararası Hukuk ve Avukatlık

Uluslararası Hukuk ve Avukatlık

Uluslararası hukuk alanında büromuzun avukatları farklı alanlarda hizmet verimi gerçekleşmektedir.

Bir ülkede vatandaş statüsünde olmadığı halde yaşayan yabancı kişiler için uluslararası hukuk bürosu içerisinde olan yabancı avukatı hukuk kuralları bütünlüğünde yardımcı olur. Bu kişilerin hak ve özgürlüklerini düzenleyen kuralların bütünü ise yabancılara hukuk başlığı altında incelemelerin yapıldığı görülür.

Yabancılara Hukuk Düzenlemeleri Nedir?

Devlet içerisinde mensubu bulunduğu kişilerin hak ve hürriyetlerini koruması karşılığında otorite bahşederek korumayı gerçekleştiren bir kuruluştur. Devlet ile vatandaş arasında karşılıklı bir ilişki ortaya çıkarak kendi içerisinde ayrılmaz bir bütün oluşturur. Hatta bu duruma toplum sözleşmesi olarak isimlendirildiği de görülür. Ancak bu durum içerisinde kendi vatandaşı olmayan bireyler kendi bünyesi içerisinde yaşasa da ayrıntılı düzenlemeleri bulunmaz. Bu düzenlemeleri belirleyen hukuk ise yabancılara hukuk olarak çıkarak yabancı avukatı oluşan süreçte dava vekilliğini üstlenir.

Neden Yabancılara Hukuk Düzenlemeleri Var?

Devletin kendi içerisinde vatandaş olmadan yaşayan bireyler bulundukları ülkede hukuk düzenlemelerinin içeriğinde olabilirler. Bunun için ise uluslararası sözleşmelerin imzalanmasıyla yabancı kişiler hukuksal düzenlemelerden faydalanabilirler. Bu sözleşme hukukun içerisinde kural olarak ortaya çıkar. Buna göre, bireylere ait temel hak ve özgürlükler devletin kurallarından çıkarak evrensel hale getirilmiş düzenlemelerdir. Bunun için de uluslararası sözleşmelere bağlı uluslararası örgütler kurulmuştur. Bu kuruluşlar evrensel anlamda kişilerin hak ve hürriyetlerini savunabilecekleri düzenlemeler oluşturur. Bu sözleşmelerin içeriğini oluşturan kuralların denetimi vazifesini ise yine bu kuruluşlar üstlenerek düzenlemeleri yaparlar. Yabancılar hususunda iç egemenliği yetkisiyle çıkarlarına yönelik karar verme yetkisine sahip devlet uluslararası sözleşmeler vasıtasıyla bu durumun da sınırlandırmasını yaşar.

Farklı Alanlar ve Dillerde Uluslararası Hukuk

Birçok konsolosluk yanında Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça, Farsça, Portekizce, İspanyolca, Çince ve Almanca dillerinde başarılı faaliyetlerin gösterilmesi ile uluslararası hukuk bürosu olma özelliğimiz koruyoruz. Anadil olarak çalışan personellerle müvekkil ile doğrudan ve net anlaşmaların yapılması dava vekilliği için de daha da hızlı ve kolay ilerletilmesine katkı sunar.  Uzmanlık olarak yabancılık unsuru içeren dava, ihtilaf ve danışmanlık işlemleri net şekilde açığa kavuşturulur.

 

https://serkahukuk.com/uzmanlik-ve-calisma-alanlarimiz/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.