• BIST 91.445
 • Altın 211,118
 • Dolar 5,4563
 • Euro 6,1401
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 8 °C
 • Yozgat 4 °C
 • İzmir 17 °C
 • Adana 15 °C
 • Bursa 13 °C

Paslanmaz Tel ve Profiller : KARACA PASLANMAZ

Paslanmaz Tel ve Profiller : KARACA PASLANMAZ
Paslanmaz Tel ve Profiller : KARACA PASLANMAZ

Metalden üretilen ürünlerin en büyük sorunları paslanmalarıdır. Paslanan ürünler çürümektedir. Böylelikle kısa sürede kullanılmaz hale gelmektedir. Paslanmanın sebebi metalin oksijenle birleşerek oksitlenmesidir. Paslanmaz çelikler ise yapısında bulunan krom sayesinde böyle bir olay yaşamamaktadır. Paslanmaz çelikler yapılarında krom, karbon gibi farklı maddeler bulundurmaktadır. Paslanmaz çeliklerde bulunan her bir madde, ayrı bir özelliğe sebep olmaktadır. Örneğin paslanmaz çeliklerin yapısında bulunan karbon, bu ürünlerin sertleşmesini sağlamaktadır. Paslanmaz çeliklerde bulunan krom ise oksijenle birleşerek bu ürünlerin üzerinde gözle görünmeyen bir tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Bu tabaka hava geçişine izin vermemektedir. Böylelikle oksijen çelikle temas etmediğinden paslanma sorunu çözülmektedir. Bundan dolayı bu şekilde paslanmaz tel, paslanmaz boru gibi ürünler üretilmekte ve bir çok gıda sanayi alanında tercih edilmektedir.

 

Paslanmaz Tel ile İlgili Genel Bilgiler

Paslanmaz çubukların 5 mm altında olanlarına paslanmaz tel denilmektedir. Paslanmaz tel sanayide çok fazla kullanılmaktadır. Bunun dışında farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Bu ürünler aşırı sıcaklığa ve aside karşı dayanıklıdır. Dolayısıyla bu tür gereklilik olan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz teller farklı özelliklerde olabilmektedir. Farklı özelliklerinden dolayı farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu tellerden bazıları ve kullanım amaçları şu şekildedir:

 • Örgülü ve genel kullanım amaçlı teller; paslanamaz çelikten üretilen bu teller dayanıklı olmaları, yüksek ısı ve gerilime dayanıklı olması, parlak bir yüzeye sahip olmalarından dolayı örgü için kullanılmaktadır. Hortum, fırça üretimi, elek, sepet gibi ürünlerin üretimlerinde kullanılmaktadır.
 • Yay amaçlı teller; bu teller enerji depolama ve enerji salınımına uygun kimyasal bileşenlerden üretilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı gerilime son derece dayanıklı olan bu teller, genel formlarını da korumaktadır. Bu yaylar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları otomotiv, beyaz eşya, inşaat, küçük ev aletleri şeklindedir.
 • Soğuk şekillendirme amaçlı; bu ürünler düşük sıcaklıklarda şekil alabilmektedir. Bu özelliği bazen ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu teller vida, somun gibi ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Bunlar dışında da paslanmaz tel çeşitleri bulunmaktadır. O ürünlerde farklı alanlarda ya da yukarında belirtilen alanlarda farklı amaç için kullanılmaktadır. Paslanmaz teller günlük hayatın için çok fazla alanda karşımıza çıkabilmektedir. Öncelikle paslanmaz özelliği ve bu özelliğinden dolayı farklı yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca yukarıdaki tel çeşitlerinde de belirtildiği gibi yapısında farklılıklar nedeniyle farklı özelliklerde gösterebilmektedir. Bu durum da kullanım alanını artırmaktadır. Paslanmaz tellerin fiyatları tellerin kalınlıkları ve özelliklerine göre değişim göstermektedir. Paslanmaz tellerin üretimlerinde kullanılan teknoloji sürekli bir gelişim halindedir. Bundan dolayı farklı özelliklerde olan paslanmaz tellerle karşılaşılabilmektedir. 1200 derece sıcaklıklara kadar dayanabilen paslanamaz çelik tellerden söz edilmektedir. Bu seviyeler çok yüksek seviyelerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte paslanmaz tel ve bu telin özellikleri de gelişmektedir.

Firmamız Tarafından Üretilen Paslanmaz Tel ve Diğer Ürünler

Firmamız yıllardır paslanmaz tel üretimi de yapmaktadır. Bu üretimler son gelimeler ışığında ve son teknoloji aletlerle yapılmaktadır. Firmamız yıllardır bu sektörün içinde olduğundan dolayı, sürekli gelişim halindedir. Bu gelişim bize sürekli kaliteli ürün üretme fırsatını sağlamaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren firmamızın temel prensibi müşteri memnuniyetidir. Bu memnuniyeti sağlamak içinde üretilen ve satışa sunulan ürünlerin son derece kaliteli olması gerekmektedir. Eğer bu kalite sağlanamazsa bu sektörde kalıcı olmak çok zordur. Firmamız bütün üretimlerinde bu kaliteyi sağlamaktadır. Yenilenen web sitemizde de inceleyeceğiniz üzere; https://www.karacapaslanmaz.com sitemizde satışa sunulan  paslanmaz boru, paslanmaz sac, paslanmaz çubuk, paslanmaz lama, paslanmaz fittings gibi ürünlerin tamamında bu kalite sağlanmaktadır. Firmamız bundan dolayı yıllardır müşteriler tarafından en fazla tercih edilen firmalar arasında yer almayı başarmıştır.

 

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.