PKK'DAN KALLEŞ PLAN:KANDİL AJAN GÖNDERDİ!

PKK'DAN KALLEŞ PLAN:KANDİL AJAN GÖNDERDİ!

Terör örgütü PKK, kaçışları engellemek için Türkiye sınırına yerleştirdiği keskin nişancılarla teslim olmak isteyen teröristleri hedef alıyor.

HDP’nin Diyarbakır il binası önünde PKK tarafından kaçırılan evlatları için nöbet tutan ailelerin eylemi, örgüt içinde büyük infiale neden oldu. Oturma eylemi 160’ıncı gününe girerken, ailelerin kararlılığı PKK’yı şoka uğrattı. Anne-babalarını televizyonda gören ve kırsaldan kaçıp teslim olan teröristler, örgütün kaçışları önlemek için başvurduğu yöntemleri anlattı. Kaçmaya çalışan teröristlerin Kandil’deki elebaşlarının talimatıyla infaz edildikleri ortaya çıktı.

Evlat nöbeti başladığından bu yana PKK’dan kaçan 5 terörist ailelerine geri döndü. İtirafçı olan teröristler, PKK’nın çözülmelere karşı vahşi önlemler aldığını anlattı. Kaçmak isteyenlerin Cizre’ye sınır olan Derik bölgesinden geçerek güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyleyen itirafçılar, kaçışı önlemek isteyen PKK’nın Derik bölgesine keskin nişancılar yerleştirdiği bilgisini verdi. Türkiye sınırına birçok keskin nişancı yerleştiren PKK’nın, kaçanları öldürdüğü ifadelere yansıdı.

KANDİL, AJAN GÖNDERDİ

PKK, kaçmaya çalışanları tespit etmek için de Kandil’den kamplara ajan göndermiş. Aileleri de PKK içinde bulunan teröristlerden seçilen ajanların, kamplarda “Biz de kaçmak istiyoruz. Ailelerimize gitmek istiyoruz. Fırsat kolluyoruz. Zamanı gelince kaçacağız. Kimler bizimle gelmek ister” diyerek kaçma şüphesi olanları tek tek tespit ettiği öğrenildi. İtirafçılar, deşifre edilenlerin bazılarının zindana atıldığını, bazılarının da infaz edildiğini söyledi.

PKK’dan kaçıp itirafçı olanlar, El-Bab ve Zeytin Dalı Harekatlarından sonra sınır güvenliğinin arttırılması nedeniyle Türkiye’den örgüte katılımın yok denecek kadar azaldığını söyledi. Kırsala yeni katılım olmaması ve TSK’nın yoğun operasyonları nedeniyle kaçışların da arttığı belirtildi. Teröristler, HDP’lilerin bizzat kırsala eleman temin ettiğini ve örgüte katılmak isteyenlere her türlü yardımı yaptıklarını itiraf etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum