• BIST 88.735
 • Altın 229,592
 • Dolar 6,0368
 • Euro 6,8881
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 22 °C
 • Yozgat 18 °C
 • İzmir 25 °C
 • Adana 28 °C
 • Bursa 23 °C

Polis Emniyette Değil

Polis Emniyette Değil
Terör örgütlerinin saldırıları sonucu son 56 günde 24 polis şehit düştü. Son dönemdeki hain saldırılarda trafik polisleri ve hastanede görevli emniyet mensuplarının hedef alınması dikkat çekiyor.

Son 56 günde Şehit edilen polisler

Siirt-Eruh karayolunda 7 Temmuz’da teröristin açtığı ateş sonucu polis memuru Bünyamin Torğut şehit oldu.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde görevli polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar, 22 Temmuz’da evlerinde terör örgütü PKK mensuplarınca şehit edildi.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde 23 Temmuz’da teröristlerce iki trafik polisine yönelik saldırıda polis memuru Tansu Aydın şehit oldu.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde 26 Temmuz’da gözaltı işlemi için girdiği binadan ateş açılması sonucu yaralanan polis memuru Muhammet Fatih Sivri şehit düştü.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 30 Temmuz’da terör örgütü PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda polis memuru Mehmet Uyar şehit oldu.

Terör örgütü mensuplarınca 31 Temmuz’da Adana’nın Pozantı ilçesinde polis merkezine düzenlenen saldırıda polis memurları İsa İpek ve Serdar Kazar şehit edildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 7 Ağustos’ta zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda polis memuru Salih Hüseyin Parça şehit düştü.

Silopi ilçesinde terör örgütü yandaşlarınca bazı sokaklara açılan hendekleri kapatmak isteyen güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda polis memuru Muhammed Onur Demir şehit oldu.

Mardin’de 8 Ağustos’ta şüpheli aracı durdurmak isteyen ekibe, bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu polis memuru Abdullah Ümit Sercan şehit düştü.

İstanbul Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezi’ne 10 Ağustos’ta yapılan bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit düştü.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu özel harekat polisleri Resul Kayaoğlu, Savaş Akyol, Polat Aydın ve Mustafa Yahya Mertcan şehit edildi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 15 Ağustos’ta güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada polis memuru Ahmet Çamur şehit oldu.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 24 Ağustos’ta babasının evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Yakup Mete, tedavi gördüğü hastanede şehit düştü.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde 28 Ağustos’ta teröristlerin İlçe Emniyet Amirliği’ne roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda polis memuru Ali Rıza Güneş şehit edildi.

Terör örgütü PKK mensuplarınca 29 Ağustos’ta düzenlenen silahlı saldırıda Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görevli polis memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kilbey şehit düştü.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Yeniyol mevkisinde 30 Ağustos’ta terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda trafik polisleri Ahmet Gılıç ve İlker Narin şehit oldu.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerce polisevine düzenlenen saldırının ardından çıkan çatışmada polis memuru Yılmaz Dikmen şehit düştü.

3 şehit gözyaşlarıyla uğurlandı… Şehit polisin kızının feryadı yürek yaktı: İki aydır babamı görmedim…

Neredesin baba

DİYARBAKIR ve Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırılarında şehit olan polis memurları 38 yaşındaki Ahmet Gılıç, 31 yaşındaki İlker Narin ve 44 yaşındaki Yılmaz Dikmen, Diyarbakır’da düzenlenen törenle gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı. Şehit polis memuru Ahmet Gılıç’ın 13 yaşındaki kızı Ece, babasının fotoğrafını elinden düşürmeyerek, “Babamı iki aydır görmüyorum, nerdesin baba” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

DİYARBAKIR ve Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırılarda şehit olan polis memurları 38 yaşındaki Ahmet Gılıç, 31 yaşındaki İlker Narin ve 44 yaşındaki Yılmaz Dikmen, Diyarbakır’da düzenlenen törenle gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı. Şehit polis memuru Ahmet Gılıç’ın, acı haberi anneannesinin yanında kaldığı İzmir’in Bergama İlçesi’nde öğrenen 13 yaşındaki kızı Ece, babasının fotoğrafını elinden düşürmeyerek, “Babamı iki aydır görmüyorum, nerdesin baba” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Törene şehidin 1.5 yaşındaki kızı da katıldı

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi Dicle Kent Bulvarı, Medya Kavşağında trafik denetimi yaparken teröristlerin otomatik silahlarla açtığı ateşte, polis memurları Ahmet Gılıç ile İlker Narin ve Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki saldırıda şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü  önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Adnan Daştan, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Hava Muharip Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Cemal Ziya Kadıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, şehit polis memuru Ahmet Gılıç’ın eşi Akile Gılıç, kızı Ece Gılıç, şehit polis memuru İlker Narin’in eşi Emel Narin ile 1.5 yaşındaki kızı Meyra Narin, Silopi’de şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen’in yakınları ile Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

“SÜREKLİ AĞLADI”

Şehit polislerin cenazelerinin ambulanstan alınıp tören alanına getirilmesi sırasında Ahmet Gılıç’ın kızı Ece Gılıç sürekli ağladı. Annesi Akile Gılıç tarafından sürekli, “Söz vermiştin dik olup ağlamayacaktın” demesine rağmen kendini tutamadı. Şehit olan babası Ahmet Gılıç’ın fotoğrafına bakarak zaman zaman öpen Ece Gılıç, “Babamı iki aydır görmüyorum. Nerdesin baba” diyerek sürekli ağladı. Törene kızı Meyra ve yakınları ile birlikte gelen şehit polis memuru İlker Narin’in eşi Emel Narin ise soğukkanlı olmaya gayret etti. Tören sırasında zaman zaman ağlayan Meyra Narin’i ise kadın polisler kucaklayarak sakinleştirdi. Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerce ekip aracına ateş açılması sonucu şehit olan polis memuru İlker Narin’in cenazesi, memleketi Taşköprü ilçesinde defnedildi.

HUZUR VE GÜVEN İÇİN ŞEHİT VERMEYE HAZIRIZ

Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Daştan, törende yaptığı konuşmada, bu tür olayların terörle mücadeleki azimlerini ancak arttırabileceğini belirterek şunları söyledi: “Bizler kendi canımızdan, acımızdan, üzüntümüzden çok aziz milletimizi düşüneceğimize söz vermiş, onlar can, mal ve ırzların korumak için yemin etmiş, ülkenin savunulmasını, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve güvenini temin için, ölümü göze alarak görev yapan ve en değerli varlıkları olan canlarını bu uğurda feda eden kahramanların varolduğu bir teşkilatın mensupları olarak, bir çok şehitler verdik, gerektiğinde de vermeye hazırız. Giydikleri üniformaya ve şu anda üzerlerinde örtülü şanlı bayrağımıza yakışır bir şekilde görevini ifa eden kardeşlerimizin mertebelerin en yücelerine erişmiştir. Geride bıraktıkları aileleri bizlere emanettir. Vatanın birlik ve bütünlüğünü, milletin dirlik ve düzenini bozarak, kaos ortamı yaratmaya çalışan aklını ve beynini başkalarına kiralamış karanlık güçlerin, şer odaklarının bu tür eylemleri bizleri asla yıldırmamıştır. Bu tür olaylar terörle mücadelede bizlerin ancak azim ve kararlılığını artıracaktır. Yer yüzünde hiçbir güç, hiçbir üst akıl devletimizin bekasını, milletimizin istikbaline, yürüyüşüne engel olamayacak. Milletimizin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozamayacak. Canımızdan aziz bildiğimiz bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşamamıza mani teşkil etmeyecektir.” Şehitler için toplu halde dua okunmasından sonra cenazeler ambulanslara konulurken, şehit yakınları ve polisler Emniyet Müdürlüğü binası önünde birbirini sarılarak gözyaşı döktü. Şehitler daha sonra memleketlerine gönderildi.

Polis servisine bombalı saldırı: 5 yaralı

İdil ilçesinde teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı polis servis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 5 emniyet mensubu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütü mensupları, Şerafettin Elçi Havalimanında görevli polisleri taşıyan zırhlı servisin, İdil-Cizre karayolunun 3. kilometresindeki geçişi sırasında yola döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirdi.  Patlamada hafif yaralanan 5 polis, İdil Devlet Hastanesine kaldırıldı. Polis ekipleri, olay yerinde güvenlik önlemi aldı, karayolu kısa süre trafiğe kapatıldı.

Terör örgütlerinin saldırıları sonucu son 56 günde 24 polis şehit düştü. Son dönemdeki hain saldırılarda trafik polisleri ve hastanede görevli emniyet mensuplarının hedef alınması dikkati çekiyor.

Türkiye’nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik eylemler gerçekleştiren terör örgütlerinin son dönemdeki saldırılarında trafik polisleri ve hastanede görevli emniyet mensuplarının hedef alınması dikkati çekiyor. Terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerine devam ediyor. Son 56 gündeki (7 Temmuz-31 Ağustos) terör saldırılarında 24 polis şehit düştü. Son dönemdeki hain saldırılarda trafik polisleri ve hastanede görevli emniyet mensuplarının hedef alınması dikkati çekiyor.

HASTANEDEKİ POLİSLER DE HEDEFTE

Terör örgütü PKK mensuplarınca 29 Ağustos’ta düzenlenen silahlı saldırıda Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinin acil servisinde görevli polis memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kilbey şehit düştü. Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Yeniyol mevkisinde 30 Ağustos’ta terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda trafik polisleri Ahmet Gılıç ve İlker Narin şehit oldu. Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerce polisevine düzenlenen saldırının ardından çıkan çatışmada polis memuru Yılmaz Dikmen şehit düştü.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN POLİSE YÖNELİK HAİN SALDIRILARI l

*Siirt-Eruh karayolunda 7 Temmuz’da teröristin açtığı ateş sonucu polis memuru Bünyamin Torğut şehit oldu.

*  Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde görevli polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar, 22 Temmuz’da evlerinde terör örgütü PKK mensuplarınca şehit edildi.

* Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde 23 Temmuz’da teröristlerce iki trafik polisine yönelik saldırıda polis memuru Tansu Aydın şehit oldu.

* İstanbul Gazi Mahallesi’nde 26 Temmuz’da gözaltı işlemi için girdiği binadan ateş açılması sonucu yaralanan polis memuru Muhammet Fatih Sivri şehit düştü.

*Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 30 Temmuz’da terör örgütü PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda polis memuru Mehmet Uyar şehit oldu.

* Terör örgütü mensuplarınca 31 Temmuz’da Adana’nın Pozantı ilçesinde polis merkezine düzenlenen saldırıda polis memurları İsa İpek ve Serdar Kazar şehit edildi.

* Şırnak’ın Cizre ilçesinde 7 Ağustos’ta zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda polis memuru Salih Hüseyin Parça şehit düştü. Silopi ilçesinde terör örgütü yandaşlarınca bazı sokaklara açılan hendekleri kapatmak isteyen güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda polis memuru Muhammed Onur Demir şehit oldu.

* Mardin’de 8 Ağustos’ta şüpheli aracı durdurmak isteyen ekibe, bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu polis memuru Abdullah Ümit Sercan şehit düştü.

* İstanbul Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezine 10 Ağustos’ta yapılan bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit düştü. * Şırnak’ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu özel harekat polisleri Resul Kayaoğlu, Savaş Akyol, Polat Aydın ve Mustafa Yahya Mertcan şehit edildi.

* Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 15 Ağustos’ta güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada polis memuru Ahmet Çamur şehit oldu.

* Mardin’in Nusaybin ilçesinde 24 Ağustos’ta babasının evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Yakup Mete, tedavi gördüğü hastanede şehit düştü.

* Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde 28 Ağustos’ta teröristlerin İlçe Emniyet Amirliğine roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda polis memuru Ali Rıza Güneş şehit edildi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.