Rusya'dan flaş açıklama: ABD, Türkiye'ye yaptırım uygularsa...

Rusya'dan flaş açıklama: ABD, Türkiye'ye yaptırım uygularsa...

Rusya'dan flaş açıklama: ABD, Türkiye'ye yaptırım uygularsa...

Rusya Bilimler Akademisi Primakov Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Ulusal Araştırmalar Enstitüsü'nün kıdemli araştırma görevlisi Viktor Nadein-Rayevskiy, "ABD’nin S-400’ler yüzünden ciddi yaptırım uygulaması halinde Türkiye gibi bir müttefiki kaybetme riskini göze alır" dedi.

Rusya Bilimler Akademisi Primakov Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Ulusal Araştırmalar Enstitüsü'nün kıdemli araştırma görevlisi Viktor Nadein-Rayevskiy, Russia Today’e (RT) ABD’nin, İran’a olduğu gibi S-400’ler yüzünden ciddi yaptırım uygulaması halinde Türkiye gibi bir müttefiki kaybetme riski alacağını ifade etti.

Washington’ın Ankara’yı Moskova ile olan anlaşmasından caydırmaya çalıştığını, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam bir tavır sergilediğini belirten Viktor Naedin-Rayevskiy, “Erdoğan, ABD’nin NATO’da Türkiye’siz yapamayacağının farkında” dedi.

‘TSK’nın yerini alabilecek başka bir ordu yok’

Nadein-Rayevskiy, “NATO’nun doğu cephesinde Türkiye’nin yerini alabilecek başka bir ülke yok. Bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri ile kıyaslanabilir bir ordu yok. Erdoğan’ın elinde NATO’da ABD’ninkinden sonra en büyük ordu var. Ortadoğu’da ise Türk Silahlı Kuvvetleri sadece İran ordusuyla mukayese edilebilir” değerlendirmesini yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.