Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!

Rus bakan, Rusyanın Türkiye'nin Rusya tarım ürünlerinin ihracatına getirdiği kısıtlamalardan dolayı Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) başvurmayı planlamadığını açıkladı.

Türkiye'nin, Rusya'nın önerilerine göstereceği tepkiyi bekleyeceğini belirten Rusya Tarım Bakan Yardımcısı Yevgeniy Gromiko, "Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç Türk mevkidaşı ile görüştü ve belli uzlaşmalara vardı" dedi ve ekledi:

BİRBİRİMİZE DOĞRU ADIMLAR ATMAMIZ GEREKİYOR

"Yarın, Rusya Tarım Bakan Yardımcısı Yevgeniy Nepoklonov ve Tarım Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Departmanı Başkanı Olga Garşina bu konuyu daha ayrıntılı bir şekilde ele almak üzere Türkiye'ye gidiyorlar. Genel olarak anlayış var diyebiliriz. Daha önce de Türk tarafına önerdiğimiz gibi, anladığımız gibi aşamalı olarak birbirimize doğru adımlar atmamız gerekiyor.

Ancak bu adımları ilk atması gereken taraf Türkiyedir. O kadar sert tedbirleri alan taraf biz değiliz."

"DTÖ'YE BAŞVURMAYACAĞIZ"

Rusya'nın bundan dolayı Dünya Ticaret Örgütü'ne başvurup başvurmayacağı sorusuna cevaben Gromiko, "Hayır, onların tepkisini bekliyoruz" diyerek Rusya'nın geçtiğimiz günlerde Rusya ve Türkiye Tarım Bakan Yardımcılarının uzlaştığı konuların yerine getirmesini beklediğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.